Den D IV. (3/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nové tváře a nové podnikatelské nápady. Kdo přesvědčí pětici náročných investorů a získá až 3 milióny korun pro svůj projekt? Provází J. Pokorný. Režie V. Forst

Nová řada, noví investoři, nové nápady. Je tu další Den D a s ním šance pro ambiciózní podnikatele s odvážnými plány. Dnes své podnikání jako první představí Samuel Hornek, který se svým kamarádem změní doupě na farmu s exotickými zvířaty. Heinz Lyner má Klíč mistrů a věří, že s ním odemkne cestu k milionům vydělaných peněz. Co se skrývá za projektem Solus One? Petr Liptovský se zase zaměřil na polštáře. A přijdou i pánové, kteří jsou mistry v ovládání světla. Přesvědčí dnes večer někdo z těchto podnikatelů investory a získá jejich peníze?

Raptor farm

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 325
Podnikatel: Samuel Hornek, Jiří Krchov
Požadovaná investice: 1 400 000 Kč
Nabízený podíl: 15 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Samuel a Jiří donesli do doupěte investorů ukázat svůj obchodní artikl – plazy a další exotické živočichy, které by chtěli odchovávat na své farmě a prodávat. Investory sice zaujali, ale brzy se ukázalo, že obě potenciální investorky a Michal Rostock mají s tímto druhem podnikání etický problém a nechtějí se ho účastnit. Oba podnikatelé je sice ujistili, že u nich na farmě zvířata netrpí a že dokonce nabízejí zpětný odkup, tato informace ale od nich přišla pozdě. Zisk kolem 80 000 Kč měsíčně pak nepřesvědčil ani zbývající dva investory, kterým tato částka přišla málo ve srovnání s tím, že by museli do projektu Raptor Farm vložit 1 400 000 Kč. Samuel a Jiří tak odešli domů s prázdnou.

Klíč mistrů

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 266
Podnikatel: Heinz Lyner
Požadovaná investice: 495 000 Kč
Nabízený podíl: 49 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Heinz Lyner přijel až ze Švýcarska, aby nabídl podle svých slov unikátní systém sebevzdělávání. S jeho Klíčem mistrů by lidé snadněji dosáhli svých cílů nejen v podnikání, ukázalo se ale, že investoři tomuto způsobu sebevzdělávání nefandí a nevěří. Heinz Lyner se je snažil přesvědčit, že chce lidem pomáhat, na otázku, proč nedá svůj Klíč mistrů k dispozici na internet zdarma, ale nedokázal dostatečně odpovědět. Domů odešel s prázdnou.

Solus One

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 227
Podnikatel: Jiří Nejezchleb
Požadovaná investice: 750 000 Kč
Nabízený podíl: 15 %
Investor: Margareta Křížová
Klikněte pro větší obrázek

Jiří Nejezchleb od začátku mluvil jasně a jednoduše. Brzy po začátku se sice zasekl, protože není zvyklý prezentovat. Chybou bylo, že svůj odvětrávací a zateplovací betonový systém Solus One zatím nikde neinstaloval a neměl ho ani patentovaný. Michalovi Hanusovi přišel Solus One jako dobrý nápad, ale dosud nerozvinutý. Michal Rostock se na Jiřího zlobil, že se nic nenaučil z předchozích řad a neudělal si zkušební prodej a průzkum. V situaci, kdy už vše vypadalo beznadějně, ale přišla nabídka od Margarety Křížové. Za 750 000 Kč chtěla ale 51% podíl, což bylo víc než Jiří plánoval. Nakonec však nabídku se slovy „zkusit se má všechno“ přijal.

Polštářové bitvy

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 219
Podnikatel: Petr Lipovský
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 50 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Petr Lipovský by chtěl udělat z arény pro polštářové bitvy společenský fenomén. Investory potřeboval hlavně na to, aby si jejich prostřednictvím udělal reklamu a za svůj nápad si vzal milion korun. Verdikt z jejich strany byl ale jasný. „Tohle je cirkus a já do cirkusu neinvestuju,“ konstatoval Michael Rostock a ostatní se k němu přidali. Petr Lipovský, který má firmu se 100 zaměstnanci, tak odešel domů s pro něj nečekaným neúspěchem na kontě.

Světelné efekty

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 358
Podnikatel: Jaroslav Nušl, Roman Krejčí
Požadovaná investice: 2 000 000 Kč
Nabízený podíl: 10 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Jaroslav Nušl a Roman Krejčí přišli s projektem světelné techniky ovládané pomocí hudby. Ukázalo se, že jde o projekt, který je funkční, generuje zisk a je dokonce patentovaný. Investoři tedy zbystřili, Jaroslav ale nabízel ve svém globálním byznysu malý podíl, aniž by měl dostatečné výsledky. Svoji firmu si totiž cenil na 20 milionů. O tom, že je v tomto nápadu potenciál ale nepochyboval nikdo, a tak začalo náročné vyjednávání. „Vy máte loď naloženou zlatem, jste 30 metrů od břehu, fouká vítr… a vy nemáte plachty,“ zhodnotil projekt Michal Hanus a naznačoval, že on plachty má. Investoři chtěli podíl 51 procent, aby mohli firmu řídit do doby, než se jim investice vrátí, Jaroslav to ale tvrdohlavě odmítal. A tak, přestože investoři nabídku dali, Jaroslav nakonec odešel s prázdnou. Výjimečnosti své myšlenky věřil víc než tomu, že pro její rozvoj potřebuje investory. O tom, zda měl pravdu, rozhodnou až následující roky.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Radek PavlĂ­k 24. 9. 2018 13:57

  DĹŻvod

  Může mi někdo vysvětlit důvod, proč už pořad není v i-vysílání dostupný?

 • Eduard 27. 4. 2014 11:23

  Na tento projekt nemĂĄte penĂ­ze

  ŘeĹĄenĂ­ globĂĄlnĂ­ho problĂŠmu pitnĂĄ voda pro 2 miliardy lidĂ­,by vaĹĄe penĂ­ze nest…

 • KryĹĄpĂ­n 30. 9. 2012 16:44

  PodnikĂĄnĂ­ v USA zdarma

  DĂ­ky Johne! http://ebook.podnikanivusa.com/download/John_Vahara_Podnikani_v_US…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Největší propadáky
Související pořady