Nominační večer Českého lva

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 17  
Sdílet
| Poslat odkaz

Letošní vyhlašování výročních filmových cen bude na Nominačním večeru napínat tvůrce celkem 21 hraných filmů a 15 filmů dokumentárních. K největším favoritům v oblasti hrané tvorby patří například filmy Habermannův mlýn, Kuky se vrací, Román pro muže, Ženy v pokušení, nebo Občanský průkaz. Slavnostním večerem nás v přímém přenosu provedou herci Marek Daniel a Jakub Žáček. Režie P. Vachler

Česká filmová a televizní akademie bude za rok 2010 vybírat z 21 celovečerního filmu (hrané, animované i kombinované) a z 15 celovečerních dokumentárních filmů. Podívejte se na jejich přehled.

Již nyní se hovoří o tom, že se v nominacích objeví patrně filmy zastoupené všemi generacemi filmařů. Zlatou éru 60. let by mohl se svým novým opusem Habermannův mlýn zastupovat Juraj Herz, střední generaci filmařů polistopadové generace pak například Jan Svěrák s filmem Kuky se vrací nebo Ondřej Trojan s Občanským průkazem. Nejmladším z nich je Radim Špaček, do jehož snímku Pouta se také vkládají velká očekávání v kontextu udílení výročních filmových cen. Dokumentární filmy mají horkého favorita v Katce režisérky Heleny Třeštíkové, ale akademiky může strhnout i Drnovické Catenaccio Radima Procházky, případně snímky nastupující dokumentaristické generace tvůrců.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Český lev v Poutech

  5. 2. 2011

  Praha - Ve všech dvanácti kategoriích cen České filmové a televizní akademie za rok 2010 získal nejméně po jedné nominaci thriller Radima Špačka Pouta. O skleněnou sošku Českého lva pro nejlepší film se spolu s ním bude ucházet také drama z druhé světové války Habermannův mlýn, rodinný snímek Kuky se vrací, komedie ze zákulisí kuriozit a filmu Největší z Čechů a hořká komedie Občanský průkaz. Nominace vyhlásilo v pražském paláci Lucerna herecko-moderátorské duo Marek Daniel a Jakub Žáček. Česká televize večer vysílala v přímém přenosu.

 • Daniel a Žáček předhodí filmy Českým lvům

  5. 2. 2011

  Praha – Kdo z filmových tvůrců a herců získá letos plnoletého Českého lva, se dozvíme 5. března, přesně o měsíc dříve, tedy dnes, budou vyhlášeni semifinalisté, kteří mají šanci na některou z cen České filmové a televizní akademie dosáhnout. Nominační večer tradičně vysílá v přímém přenosu od 20:00 na ČT2 Česká televize (sledovat ho můžete i na webu ČT24), která má také několik želízek v ohni. O nominace na Českého lva za rok 2010 se uchází 10 koprodukčních filmů ČT z celkového počtu 21 soutěžících hraných snímků a 7 koprodukčních dokumentů ČT z celkového počtu 15 filmů.

 • Český lev zvyšuje napětí ze tří na pět

  26. 1. 2011

  Praha – Osmnácté výroční filmové ceny přichystaly několik novinek. Akademici budou ve druhém kole v každé kategorii vybírat z pěti místo tří snímků, což je systém, s nímž Čeští lvi začínali. Nově budou křišálové sošky udělovány i studentským filmům, režisér toho nejlepšího si navíc odnese stotisícovou odměnu. Pětice nominovaných snímků budou vyhlášeny na nominačním večeru 5. února – ČFTA ale některé z kategorií odtajnila už dnes.

 • "Lví" nominace vyhlásí Žáček a Daniel

  17. 1. 2011

  Praha - Herci Jakub Žáček, životní rekreant Otakar v Zoufalcích, a Marek Daniel, který byl za roli v Protektorovi nominován na Českého lva, budou moderátory nominačního večera letošních výročních filmových cen. Nominace budou vyhlášeny 5. února, ocenění pro nejlepší české snímky, které byly v roce 2010 podle názoru České filmové akademie promítány v kinech, se budou předávat o měsíc později tradičně v pražské Lucerně. Oba večery bude Česká televize vysílat v přímém přenosu.

Diskuse diváků
 • Kalib 13. 3. 2011 19:24

  1 : 0

  Vlastně zpětně oproti hlavnímu večeru byl ten nominační mnohem lepší

 • Veronika 3. 3. 2011 17:05

  je to fajn

  JĂĄ si od toho večera musĂ­m pořád zpĂ­vat pĂ­seň Je to fajn! Jako tohle se jim op…

 • Forhill 14. 2. 2011 11:40

  Spokojenost

  Po letech trapnostĂ­ konečně něco normĂĄlnĂ­ho, vtipnĂŠho a nekřečovitĂŠho. Oběma p…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 101 minut – Rok výroby: 2011 – L
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Související pořady