BRAVO! Jana Semerádová

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 45  
Sdílet
| Poslat odkaz

Cyklus profilů nejlepších českých mladých interpretů klasické hudby (2011). Režie P. Vejslík

Flétnistka Jana Semerádová je absolventkou Pražské konzervatoře, Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Královské konzervatoře v Den Haagu. V roce 2003 obdržela 3. cenu na mezinárodní soutěži historických dřevěných dechových nástrojů Telemann-Wettbewerb v Magdeburku a ve stejném roce si z prestižní mnichovské soutěže 16. Grosser Förderpreiswettbewerb přivezla spolu s Monikou Knoblochovou titul laureáta.

Vedle sólové dráhy je Jana Semerádová uměleckou vedoucí souboru Collegium Marianum, dramaturgem koncertního cyklu Barokní podvečery a mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby v Praze. Věnuje se intenzivní badatelské činnosti v českých a zahraničních archivech a studiu barokní gestiky, deklamace a tance. Na svém kontě má řadu CD pro různé nahrávací společnosti (Supraphon, Deutsche Grammophon). Jako sólistka vystupuje na významných evropských pódiích (Konzerthaus ve Vídni a Berlíně, Palau de Música Barcelona, Tage Alter Musik Regensburg, Bachfest Leipzig, Centre de Musique Baroque de Versailles, Pražské jaro, Europamusicale, Festival de Sablé).

Pro BRAVO! si připravila své oblíbené autory – V. Vodičku, J. A. Losyho, J. J. Quantze, J. S. Bacha i svou vlastní Fantasii a Suitu. Jejími hosty jsou cembalistka Barbara Maria Willi a barokní kytarista Jan Krejča.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Baby 6. 4. 2012 12:13

  Milan Paľa

  je slovák, pokiaľ viem...

 • Česká televize 6. 4. 2012 10:30

  Milan Paľa

  Cyklus profilů nejlepších ! ČESKÝCH ! interpretů mladé generace.

 • Lucas Perny 1. 4. 2012 13:14

  Opäť raz prekvapenie

  Ďakujem. Veľmi inšpiratívne, najmä avant-gardné kompozície marimba + drum set. Luca…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 31 minut – Rok výroby: 2011 – HD
Žánr: Hudba
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu