Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie

Obsah dílu

Přehrát vše

Po Köhlerovi i Wulff? (foto © ISIFA) Po Köhlerovi i Wulff?

Německý prezident Christian Wulff bojuje o přežití ve funkci. Jeho pozici ohrožuje skandál kolem nátlaku na šéfredaktora nejčtenějších německých novin. Prezident požadoval, aby deník Bild zatajil informace o jeho půjčce na rodinný dům. Řada komentátorů Wulffovi připomíná, že jeho předchůdce v úřadu, Horst Köhler, odstoupil pro mnohem méně závažný prohřešek.

Kam míří Maďarsko? (foto © ISIFA) Kam míří Maďarsko?

Maďarsko vstoupilo do roku 2012 demonstracemi proti politice premiéra Orbána. Jde o normální protesty proti vládním škrtům, nebo Maďarsko opravdu opouští principy demokracie, jak tvrdí Orbánovi odpůrci a kritici doma i v zahraničí?

Iowa v centru pozornosti (foto © ISIFA) Iowa v centru pozornosti

Rozhodli voliči v Iowě o tom, že Baracka Obamu vyzve na souboj o Oválnou pracovnu právě tamní vítěz Mitt Romney? Pohled do historie amerických prezidentských primárek jednoznačnou odpověď rozhodně nedává. A letošní supertěsný výsledek už teprve ne.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 P
ŽánrMagazín