Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekŘecko

Evropa celý týden řeší, jak odvrátit bankrot Řecka. Země přitom nemá na splátky svých dluhů. Pád Atén může spustit lavinu bankrotů dalších evropských zemí. Politici tomu chtějí zabránit. Nikdo totiž nedokáže odhadnout, jaké všechny důsledky by měl bankrot člena eurozóny. Nelijí ale jen peníze do černé díry s jediným výsledkem v podobě oddálení nejhoršího o několik měsíců? Jaké jsou krizové i přímo katastrofické scénáře pro druhou polovinu letošního roku uvidíte v Horizontu.

Klikněte pro větší obrázekAgent Orange

V srpnu to bude rovné půl století od chvíle, co americké vzdušné síly nasadily v bojích ve Vietnamu chemickou látku s kódovým označením Agent Orange. Válku proti komunistickému nepříteli Američanům tato herbicidní směs vyhrát nepomohla. Spojené státy teď chtějí odčinit škody, které napáchala na zdraví obyvatel a začínají čistit nejzasaženější oblasti.

Klikněte pro větší obrázekAfghánistán

Od vyhlášení afghánského tažení letos uběhne deset let. Země se ale jen těžko staví na vlastní nohy. Do Kábulu přitom přitekly desítky miliard zahraniční pomoci a desetitisíce cizích vojáků stále dohlížejí na bezpečnost. Spojenci už by rádi své armády stáhli. Taliban ale porazit nedokážou, stejně tak jako zamezit pěstování máku.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín