Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Konec džamáhíríje?

Arabské bouře se definitivně přelily do Libye. Muammar Kaddáfí ale rozhodně nechce následovat příkladů tuniského a egyptského prezidenta a rezignovat. Jeden z nejdéle vládnoucích diktátorů světa hodlá své pozice udržet s pomocí armády. Mrtvých jsou stovky.

Klikněte pro větší obrázek Marihuana legalizovaná i kriminalizovaná

Ve Spojených státech je držení marihuany považováno za vážný zločin. V několika státech existují výjimky pro těžce nemocné. Teď ale chtějí zákonodárci na východním pobřeží změnit držení malého množství drogy na přestupek. V USA by to znamenalo obrovskou změnu. Nizozemsko, které je známé svou liberální politikou, ale naopak směřuje k omezení coffee shopů a potlačení drogové turistiky.

Klikněte pro větší obrázek Keltský tygr

Irové zažili krásná léta ekonomického růstu. Noví členové Evropské unie si Dublin brali za vzor. Tygrovi ale během světové hospodářské krize vypadaly zuby i drápy. Země přijala obří finanční pomoc od EU a MMF. Peníze ale bude muset vrátit a vezme je z kapes obyvatel. Těm se to nelíbí a v pátečních parlamentních volbách to současné vládě chtějí spočítat. Jak se teď na ostrově žije a jak se mění pohled Irů na Evropu – odpoví z Dublinu zpravodajka Eva Hrnčířová. Sledujte Horizont.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín