ČESKÝ LEV 2010

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 19  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jan Budař patří mezi absolutní lví krále. Čtyřikrát byl na Českého lva nominován a čtyřikrát vyhrál. Loni navíc sklidil obrovský potlesk i jako moderátor nominačního večera, má tedy všechny předpoklady obstát i v jámě lvové, kterou bezpochyby představuje Velký sál Lucerny a náročné publikum složené z těch největších hvězd tuzemského filmu. Režie A. Rezek a P. Vachler

Kdo si odnese křišťálové sošky Českých lvů za rok 2010? Z jednadvaceti loňských filmů se aspoň jedné nominace dočkalo deset snímků. K favoritům patří se třinácti respektive jedenácti nominacemi filmy Pouta a Občanský průkaz, které se vracejí do temných let normalizace. Ve hře ale zůstávají i divácké hity typu Žen v pokušení a Kajínka. Moderátorem večera je čtyřnásobný držitel výroční filmové ceny, herec, zpěvák a muzikant Jan Budař.

Nominace na ceny Český lev 2010

Nejlepší film
Nejlepší režie
Hlavní ženský herecký výkon
Vedlejší ženský herecký výkon
Hlavní mužský herecký výkon
Vedlejší mužský herecký výkon
Nejlepší scénář
Nejlepší kamera
Nejlepší hudba
Nejlepší střih
Nejlepší zvuk
Nejlepší dokument
 • 25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna – Martin Šulík
 • Český mír – Vít Klusák a Filip Remunda
 • Katka – Helena Třeštíková
 • Medvědí ostrovy – Martin Ryšavý
 • Nesvatbov – Erika Hníková
Nejlepší výtvarný počin

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • I Český lev se nechal spoutat

  5. 3. 2011

  Praha - Vítězná jízda na lvovi se sice nekonala, temný thriller Pouta neproměnil většinu ze svých třinácti nominací, ale i tak získal nejvíce Českých lvů, včetně toho pro nejlepší film, režiséra (Radim Špaček) a herce (Ondřej Malý) roku 2010. Mezi herečkami bodovala Zuzana Bydžovská za roli ve snímku Mamas & Papas, který jinak vyšel na prázdno. Ještě více zklamaný ale zůstal Občanský průkaz - z jedenácti nominací neproměnil ani jednu. Zato po třech křišťálových soškách se dostalo rodinnému snímku Jana Svěráka Kuky se vrací. Česká televize, která je mimo jiné koproducentem vítězných Pout, udílení Českých lvů vysílala v přímém přenosu.

 • Český lev tančí a zpívá

  5. 3. 2011

  Praha – "Aby to vypadalo lehce, tak se to musí pořádně nacvičit, věnovat tomu hodně času a energie. My tomu hodně času a energie věnujeme a věříme, že to bude vypadat lehce, svižně, plynule, zábavně, hezky a že všichni odejdeme s úsměvem na rtech a nejlépe zamilovaní," zve ke sledování slavnostního předávání Českých lvů za rok 2010 moderátor večera Jan Budař. Osmnácté ceny České filmové a televizní akademie se udělují od 20:00 v pražské Lucerně. Ceremoniál v přímém přenosu od 20:00 zprostředkuje ČT1 i web ČT24.

 • Český lev má prvního pána - Zdeňka Svěráka

  4. 3. 2011

  Praha - Cenu za mimořádný přínos české kinematografii přisoudila Česká filmová a televizní akademie letos (ČFTA) Zdeňku Svěrákovi. Ocenění v kategorii s pozměněným názvem - loni byla cena udělována za "dlouholetý umělecký přínos českému filmu" - bude režisérovi a scenáristovi předána při sobotním finálovém večeru Českého lva. Slavnostní ceremoniál bude možné sledovat v přímém přenosu na ČT1 i na webu ČT24.

 • Český lev v Poutech

  5. 2. 2011

  Praha - Ve všech dvanácti kategoriích cen České filmové a televizní akademie za rok 2010 získal nejméně po jedné nominaci thriller Radima Špačka Pouta. O skleněnou sošku Českého lva pro nejlepší film se spolu s ním bude ucházet také drama z druhé světové války Habermannův mlýn, rodinný snímek Kuky se vrací, komedie ze zákulisí kuriozit a filmu Největší z Čechů a hořká komedie Občanský průkaz. Nominace vyhlásilo v pražském paláci Lucerna herecko-moderátorské duo Marek Daniel a Jakub Žáček. Česká televize večer vysílala v přímém přenosu.

Diskuse diváků
 • jasmĂ­na 28. 2. 2012 17:46

  jan budaĹ™

  chytrej, citlivej humor. krásnĂ˝ veÄŤer plnĂ˝ milĂ© atmosfĂ©ry a nikoho neponiĹľoval…

 • Lida 10. 3. 2011 04:11

  SrdĂ­ÄŤko mi poskoÄŤilo

  nad taneÄŤnĂ­ skupinou.SrovnánĂ­ s choreografiĂ­ muzikálu Chicago nenĂ­ vĹŻbec neskr…

 • Sylva 9. 3. 2011 13:10

  moc se mi to líbilo, výborná taneční skupina, přirozené, moc dobře moderované

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 109 minut – Rok výroby: 2011 – L
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje