Studio Kamarád

29. listopad 2020

Část: Otylka vypráví Pipovi, co se děje u Jůheláků. A rozhodnou se, že si knihu Jak jezevec Chrujda ostrouhal křen také přečtou.

Obsah dílu

Muf se namočí, když předvádí Fámule svou nepromokavou pojízdnou postel. — Tryskáček plýtvá vodou při čištění zubů a z umyvadla na něj vyskočí vodník. — Mufa a Fámula se bojí u kamen. V komíně totiž něco skučí. Až teta Pipeta vysvětlí, že je to jen sestřenka Meluzína. — Jů se bojí křenu, čte zrovna kniha o jezevci Chrujdovi, kde zlý křen málem uškrtil lasičku. Hele se však těší, jak si křen nastrouhá k párku. — Otylka vypráví Pipovi, co se děje u Jůheláků. A rozhodnou se, že si knihu Jak jezevec Chrujda ostrouhal křen také přečtou. — Hary si hraje na Divoký západ, zpívá píseň Zloděj dobytka, hudba: Harry Waren český text: Jiří Štaidl. Muf si chce hrát také. — Muf se stará o Harýkovy krávy, Fámula je okukuje. Muf lstí dokáže, aby u kraviček zůstala a on mohl na koncert. — Fámulu a tetu Pipetu uzdraví píseň „Dr. Dam Di Dam“ — Meluzína baští u kamen kaši a loučí se s kamarády!

Části dílu

00:05
Muf se namočí, když předvádí Fámule svou nepromokavou pojízdnou postel.
  07:28
  Tryskáček plýtvá vodou při čištění zubů a z umyvadla na něj vyskočí vodník.
   16:06
   Mufa a Fámula se bojí u kamen. V komíně totiž něco skučí. Až teta Pipeta vysvětlí, že je to jen sestřenka Meluzína.
    25:38
    Jů se bojí křenu, čte zrovna kniha o jezevci Chrujdovi, kde zlý křen málem uškrtil lasičku. Hele se však těší, jak si křen nastrouhá k párku.
     39:32
     Otylka vypráví Pipovi, co se děje u Jůheláků. A rozhodnou se, že si knihu Jak jezevec Chrujda ostrouhal křen také přečtou.
      48:10
      Hary si hraje na Divoký západ, zpívá píseň Zloděj dobytka, hudba: Harry Waren český text: Jiří Štaidl. Muf si chce hrát také.
       50:26
       Muf se stará o Harýkovy krávy, Fámula je okukuje. Muf lstí dokáže, aby u kraviček zůstala a on mohl na koncert.
        58:40
        Fámulu a tetu Pipetu uzdraví píseň „Dr. Dam Di Dam“
         88:26
         Meluzína baští u kamen kaši a loučí se s kamarády!
          Přehrát celé video
          Stopáž90 minut
          Další díl
          6. prosinec 2020

          Přehled dílů

           
          Stopáž90 minut

          28. květen

          Blíží se svátek dětí a Jů a Hele chtějí jako dárek zahrát dětem divadlo, a tak si vybírají kostým. — Hele jako princezna Helena, co jí uschla zahrádka, Jů jako princ Jůjan a Muf Kazimuf v divadlením kusu pro děti. — Pip vyvinul nový cestovní prostředek budoucnosti - cestovní kufr, Pipeta se v něm prolétává a Muf ho samozřejmě ukořistí.. — Muf láká za vstupné kolemjdoucí, aby se prolétli. Za vstupenku do kina na film pro dospělé a za žvejku se nakonec proletí Tomáš s Filipem, jsou šťastní. — Pro Tomáše s Filipem to ovšem nedopadne dobře, je jim z letecké akrobacie špatně, vysvobodí je až Pip a Tetou Pipetou — Tryský s Tryskáčkem se vydali do Sejrofuč zjistit, co je tam čeká. Co jiného než Sejrožrout, který jim ukradne svačinu… a jde se domů. — Hostem dnešní Brzoránoušou je zoufalá Muchomůrka červená, blíží se totiž houbařská sezóna a to je pro muchomůrky noční můra… Popěvek Houbám mír, text O. Lážnovský, hudba T. Kůgel — Mufikanti Tomáš a Filip zpívají píseň Atlantida, Tryský je tučňák, Fámula polární liška, Muf má kruh. — Hele přiskotačí v pytli, dá Jů cvrnkací kuličky a vysvětlí mu, že je mezinárodní den her, a to je skvělá příležitost ke hraní!

          28. 5. 2023 na ČT :D
          Stopáž90 minut

          21. květen

          Jů omylem otočí dalekohled a vidí Heleho úplně zmenšeného, to samé udělá Muf, když si chce dát vypečený rohlíček, to ho vyděsí. — Muf se přestrojí za motýla a dost nevhodně se dvoří Otylce, Pip ho ovšem odhalí, že ve skutečnosti chce získat čarovací stroj. — Tryský vynalezl sportovní disciplínu Hod sýrem, ale trefí Fámulu. Naštěstí nakonec pochopí, že žádný rekord nestojí za zranění kamarádky, vše děti najdou na Superjá.cz — Drsňačka přizvala Evelýnu na svou plavbu za pokladem, Vodník snaží se jim vysvětlit, že na rybníku poklady neplují, ale protože je hodný, nakonec pro Drsňačku něco najde - perlu. — Do Brzoránošou dorazí Včelí medvídci a zpívají písničku "Tak jsme čapli zlodějíčka" — Brzoránošou pokračuje, Hary vede velice zajímavý rozhovor s Brumdou a Čmeldou o tom, jaký život mají opravdoví čmeláci. — Fámulka má krátký monolog o tom, jací jsou čmeláci legrační dobráci. — Čmelda s Brundou navštíví Jezinku, dostanou šťávu a zazpívají písničku "Na políčku, v jetelíčku", hudba P. Skoumal, text Z. Svěrák — Fámula zazvoní zvoncem a Studia kamarád je konec, kamarádi máme vás rádi!

          21. 5. 2023 na ČT :D
          Stopáž90 minut

          14. květen

          Maminky celého světa mají svátek a tak na palouček dorazily pusy od dětí, Muf se je snaží pochytat. — Jů a Hele objeví ve své postýlce spící a hladovou hvězdičku, a tak spěchají pro něco dobrého, aby ji nakrmili. — Pipeta s Fámulkou odhalí, že hvězdička je převlečený Muf klamající dobráky Jůheláky, Pipeta proto Mufa promění v něco užitečného - v lampu.. — Jů a Hele si Mufolampou svítí na zajímavou knížkou Pejskové, Pipeta pak Mufa odčaruje a Jů a Hele mu odpustí — Jazzajíci s Mufem zpívají Zlobišáckou píseň — Polapil, Muf a Pipeta také zpívají Zlobišáckou píseň — Do Brzoránošou přichází Vlkobabička a jazzajíci ji zpovídají, je to velmi zajímavé, nakonec vlk zavyje.. — Muf měl sen o tom, že on, Tomáš i Filip byli dědové; píseň Nový Bor — Tryský chce Tryskáčka vyfotografovat a tak ho nutí říci sýr, nakonec se foto podaří a oba se loučí s kamarády.

          14. 5. 2023 na ČT :D
          Stopáž90 minut

          7. květen

          Jů a Hele vítají kamarády a společně si zanotují píseň Dělání, Dělání /text Z. Svěrák, hudba J. Uhlíř/ — A jsou tady opět Mufovy Raketově ryhlé recepty! A tentokrát Fámulka objeví v hrnci knížku "Hrnečku vař" — Drsňačka se chystá na divokou výpravu, ale nemůže nic najít. Uvědomí si, že někdy je třeba si v kutlochu uklidit. — Pip zkonstruoval přístroj na odchytání nudy a otrávenosti, televize totiž slaví 70. narozeniny a chystá se velká show, a to se nesmí pokazit! — Přípravy na oslavu vrcholí, od Mufa však přícházejí špatné zprávy o jakémsi Nudotrudovi, který napadá obyvatele Paloučku. — Je to zlé, Nudotrudo napadl i Mufa! Muf je dezorientovaný a neví čí je, tak pozoruje kamení. — A je to tady, nudotrudomyslností je zasažen také Hary! Co bude dál, velkolepá oslav je ohrožena! — Filip a Fámulka řeší situaci a nemohou najít Tomáše. Nakonec se rozhodnou show rozjet! Píseň 70 let /hudba: T. Kugel, text P. Sarvaj/. Tomáš se objeví a konečně se vysvětlí, kde se Nudotruda vzal… — Jů a Hele se loučí a nad nimi právě prolétá létající vzdušný minibalónek s mravencem Vincentem.

          7. 5. 2023 na ČT :D
          Stopáž90 minut

          30. duben

          Jůheláci nás zdraví a začnou rovnou trénovat let na koštěti na dnešní čarodějnice. — Pip pomůže Otylce vyřešit její problém s čarodějnickým kostýmem - promění ji v Čarotylku. — Muf v rámci výzvy Superjá naučí Fámulu pár svižných cviků. — Tryskomyši nám představují knížku Aport, Fousku! — Polapil se chystá s hasícím přístrojem na čarodějnické vatry. — Hary nás láká na svého dnešního hosta v Brzoránošou. — A dnešním hostem Brzoránošou není nikdo jiný než Otylka - alias Čarotylka. — Mufikanti a píseň Zavřu se do sebe. — Jůheláci se na koštěti málem srazí s Mufem, ale dobře to dopadne.

          30. 4. 2023 na ČT :D
          Stopáž90 minut

          23. duben

          Jůheláci neví, jestli když je duben, ještě budou u kamen, nebo už konečně vyrazí ven. — Jů představuje Helemu kamaráda do deště. — Hary zpívá Fámule o tom, jaké je to mít za kamaráda slona. — Drsňačka Ukrutná se chystá na pirátské rande a pirát Muf využívá toho, že není doma. — Drsňačce nejen že nevyšlo pirátské rande, ale navíc ještě zjistila, že Muf jí vyměnil dělové koule za bonbóny. — Tetě Pipetě se stýská po Polapilovi, ktreý je na výletě až v daleké Austrálii. — Muf nás učí vařit po Mufovsku v raketově rychlých recepetech. — Mufikanti a píseň Krtek. — Tryskomyšák uíznul pod bubnem, ale Tryskomyš mu pomůže, aby se společně mohli rozloučit.

          23. 4. 2023 na ČT :D

          Napište nám