Kde peníze pomáhají

Oblastní charita MOST

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Sovička a Pastelka – nízkoprahová zařízení pro děti a mládež. Komu a jak pomohly finanční prostředky z 12. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie K. Čtveráček

Oblastní charita Most se snaží v rámci nízkoprahových zařízení Sovička a Pastelka účelně vyplňovat volný čas a rozvíjet osobnost dětí. Ve 12. ročníku sbírky Pomozte dětem získali 186 383 Kč na projekt Hrajeme si na rodiče. Jde o projekt, který se snaží rozvíjet finanční gramotnost u dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Kroužek finančního vzdělávání je důležitým prvkem v rozvoji a kultivaci jejich osobnosti. Základem je vysvětlit dětem, že být finančně zajištěn, znamená mít zaměstnání a učí je hospodařit s penězi. Děti docházející do zařízení Sovička a Pastelka pocházejí z rodin s nejnižšími příjmy, dlouhodobě závislých na dávkách státní sociální pomoci, nebo podpoře v nezaměstnanosti. Projekt se snaží napomoci tomu, aby děti nepřijímaly zažité vzorce chování rodičů, ale aby věděly, že žít jde i jinak a aby si uvědomily, že to, co se učí, je pro ně dlouhodobě výhodnější.

Přehrát video

Diskuse diváků
  • Martin Kulhaj 3. 4. 2011 18:59

    POMOZTE DÄšTEM :-) ...

    Dnes jsem "narazil" na dĂ­l o http://kus.wgz.cz/, dÄ›kuji + zdravĂ­m nejen do Ĺ um…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 6 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Oficiální stránky projektu
Další zdroje