Mimo rámec

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Magazín o zajímavých muzikantech klasické hudby a jazzu ze světa u nás a naopak. Režie P. Kůrka

Říjnové vydání Mimo rámec rozjíždí 4. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Jiřího Lobkowicze na zámku v Mělníce. Vystoupili tam tři barytoni, až překvapivě skvělí a strhující. Za doprovodu ČNSO a dirigenta Tomáše Braunera. A zámecký pán nakonec oznámil jednu velkou novinu.

Jazzdock představil skvělé americké trio složené z tří hvězd – Jeff Ballard, bicí, Lionel Loueke, kytara a Miguel Zenón, saxofon. Co jméno, to leader vlastních úspěšných uskupení. Tady sehraní v triu, které v současnosti nemá ve světě obdoby.

Jazz Efterrätt je nenápadná stálice české jazzové scény. Bonbónek, jak praví volný překlad švédského názvu. Vydali novou desku nazvanou 2011 a jsou evidentně v laufu. Jazzrock, funk, odvaz. A pánové nakonec vysvětlují, proč do Švédska samotného moc jezdit nechtějí.

Orchestr Berg se vyhýbá stereotypům. V pražském klubu Roxy zahráli tři skladby – brněnského autora Josefa Berga, v české premiéře videooperu Fausta Romitelliho An Index of Metals a světovou premiéru skladby Michala Nejtka Heart of Darkness. A spojení fungovalo, diváci v Roxy i interpreti, orchestr Berg, dirigent Peter Vrábel a sólistka Gabriela Vermelho, byli spokojeni.

Amy Winehouse zemřela moc brzo. Tento pocit ještě zvýrazňuje její poslední natočený videoklip – záznam duetu s jazzovým jubilantem Tonym Bennettem. Standard Body and Soul uzavře říjnové vydání Mimo rámce ve velkém stylu.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • L. Soukup 3. 12. 2011 23:41

  Nuda

  Název magazĂ­nu Mimo rámec maliÄŤko sliboval nÄ›co opravdu mimo rámec, mimo mains…

 • KratochvĂ­l 22. 5. 2011 06:54

  Kde se stala chyba?

  ZajĂ­malo by mÄ› proÄŤ zaplnil scĂ©nárista uĹľ tak dost krátkĂ˝ program zprávou o kĹ™…

 • Georg54 17. 8. 2010 07:41

  Tak kdo teda napsal tu operu?

  Má pravdu pan moderátor nebo pan dirigent Pešek?

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Hudba
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu