Mimo rámec

26. březen 2011

Obsah dílu

Český národní symfonický orchestr v Londýně — Kritik James Inverne — The Bad Plus v Jazzdocku — Nová deska Jana Spáleného — Opera Olomouckého divadla v Praze — Koncert Francise Poulenka — Level 42 poprvé v ČR

Části dílu

00:17
Český národní symfonický orchestr v Londýně
  Březnové vydání magazínu Mimo rámec otevírá reportáž ze závěrečného koncertu anglického turné Českého národního symfonického orchestru. V londýnské Cadogan Hall vystoupil orchestr s dirigentem Terje Mikkelsenem a špičkovým klavíristou Rustemem Hayroudinoffem. Na programu byly: Rachmaninovův 3. klavírní koncert, Peer Gynt Edwarda Griega a 9. symfonie Antonína Dvořáka. Nacpaný sál byl dosti nadšen.
  03:13
  Kritik James Inverne
   Ještě na lednovém festivalu Sundance jsme mluvili s nejmocnějším mužem světové kritiky v oblasti vážné hudby. Šéfredaktor časopisu Gramophone James Inverne nevidí odbytovou krizi CD tak černě.
   03:52
   The Bad Plus v Jazzdocku
    V Jazzdocku vystoupilo dvakrát trio The Bad Plus, jazzmani z Minnesoty. Až nečekaně strhující vystoupení.
    06:20
    Nová deska Jana Spáleného
     Jan Spálený vydal opus magnum, desku Zpráva odeslána plnou bolesti, nemocí, nadhledu a optimismu. S vynikající muzikou a krásnými texty. Jak to jen protagonista a jeho ASPM umí.
     09:17
     Opera Olomouckého divadla v Praze
      Opera Olomouckého divadla přivezla do Prahy na festival Opera 2011 aktuální inscenaci Carmen s Barborou Poláškovou v hlavní roli. Radost pohlédnout a poslechnout.
      11:42
      Koncert Francise Poulenka
       Koncert pro varhany, smyčce a tympány Francise Poulenka předvedl na abonentním koncertě ČNSO pod vedením Marcella Roty se sólistou Alešem Bártou. Méně často hraná, vynikající skladba.
       13:22
       Level 42 poprvé v ČR
        Závěrem vás pozveme na letní vystoupení kapely Level 42. V rámci Prague Proms vystoupí 28. června v Kongresovém centru. Poprvé v ČR!
        Přehrát celé video
        Stopáž15 minut
        Další díl
        23. duben 2011

        Napište nám