Nahrávám video
Mimo rámec

8. listopad 2010

Obsah dílu

Jazzový festival v Ústí nad Labem — Marcus Miller v Praze — ČNSO zahájil 18. sezónu italsky — Klavírista Vijay Iyer — Pražský koncert Carlose Santany

Části dílu

00:08
Jazzový festival v Ústí nad Labem
  Listopadový pořad Mimo rámec začíná pohledem na malý, ale skvěle obsazený jazzový festival v Ústí nad Labem, kam přijelo zajímavé severské duo Terje Rypdal - Palle Mikkelborg, indický kytarista Amid Chatterjee a česká kapela se švédským jménem Jazz Efterrätt. Všichni zvedli šéfovi festivalu náladu. Ovšem Amit Chatterjee moc optimistický nebyl.
  04:54
  Marcus Miller v Praze
   Do Prahy přivezl Marcus Miller aktuální program Tutu, který se vrací k jeho stejnojmennému projektu z roku 1986, jenž připravil pro Milese Davise. Nezestárl ani o minutu, i když Davis by byl dnes nejspíš jinde, jak říká Marcus Miller.
   08:00
   ČNSO zahájil 18. sezónu italsky
    ČNSO zahájil 18. sezónu italsky - s dirigentem Marcellem Rotou a klarinetistou Giampierem Sobrinem. A pro Japonce nahrál Rusa Stravinského. Aby zmatení národů bylo dokonáno.
    10:44
    Klavírista Vijay Iyer
     Struny podzimu pozvaly nastupující hvězdu světového jazzu - Američana indického původu Vijaye Iyera s jeho v řadě anket oceněným triem. Jazz z jiného světa.
     12:46
     Pražský koncert Carlose Santany
      Na závěr krátce nahlédneme na pražský koncert Carlose Santany, který není jen vynikající kytarista, ale také lidový léčitel.
      Přehrát celé video
      Stopáž15 minut
      Další díl
      6. prosinec 2010

      Napište nám