Země vycházejícího slunce, jak ji neznáme. Francouzský dokument

Pořad bylo možné přehrát do 19. 8. 2018
Video není k dispozici

Japonsko je souostroví, jehož čtyři hlavní ostrovy představují pětadevadesát procent celkové rozlohy země. Zbývajících pět procent si mezi sebou dělí téměř sedm tisíc dalších ostrovů. Na některých z nich, dosud nepoznaných, vládne divočina. Je to jiné Japonsko, nabízející dechberoucí krajinné scenérie.

Vydáme se nyní na cestu po čtyřech z nich. Taketomi je malý ráj usazený ve Východočínském moři a žijící dodnes v rytmu tradičního Japonska. Ostrov Iriomote, ležící v nejjižnějším cípu souostroví, je prakticky neprobádaný. Jakušima se pyšní velkolepou přírodou a pozoruhodnými lesy, v nichž rostou tisícileté stromy. A ostrov Icukušima, nazývaný také Mijadžima, je považován za kolébku japonského buddhismu, kam jezdí Japonci navázat na svoji historii a tradice.

Taketomi, Iriomote, Jakušima a Icukušima, tyto čtyři úchvatné ostrovy před námi otevírají brány dosud nepoznaného a tajemného Japonska. Lákají cestovatele ke strhujícímu putování mezi přírodou a posvátnem. Každý z těchto ostrovů poodhaluje kousek duše Japonska.

Originální názevJapon - Les iles méconnues
Stopáž51 minut
Rok výroby 2015
 )D( ST HD
ŽánrDokument