Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • 21. 11. 2013 22:19

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • S.Leinweber 4. 8. 2013 14:35 Reagovat 3 0

  Cheb

  Děsivý a přízemní,historii urážející,popis Albrechta z Valdštejna ,jako intrikána,je výmluvným hodnocením úrovně pořadu.Jako historická estráda z dob ,,komunismu"možná dobrá.Jinak chudé.

 • Josef Tetenka 5. 2. 2012 13:08 Reagovat 9 7

  PEVNOSTI

  Teprve až dnes sem si přečetl diskusi k tomuto pořadu, nejvíc mi vadí, že mnoho diskutujících nutí opačným smyšlejícím svůj názor, nic jiného než vlastní názor na věc, na který má každý právo a ne být zatracován vysmívat se mu, že jej řekl. Co se týče seriálu, dle mého, je hodně nepovedený i když téma je znamenité, otřesná je už počáteční znělka, průvodce pořadem, pro mne nepřijatelný, škoda promarněné příležitosti.

 • Karel 4. 10. 2011 15:58 Reagovat 14 4

  Výpustek. Skvělé!

  Jsem ze Křtin a ve Výpustku jsem byl mnohokrát a znám i pana Dvořáčka a kolikrát jsem si říkal, že by si zasloužil dokument. To se vám v Pevnostech povedlo. Výborný pořad, díváme se celá rodina! Natočte pokračování pane řežisére! Karel

 • Dalibor Veselý 28. 9. 2011 21:39 Reagovat 18 18

  Zahozená šance

  Patří k přirozenosti divákově, že nová díla srovnává s tím, co už viděl. Nové pohádky, servírované televizí v čase předvánočním srovnává s Popelkou a nevěří svým očím ani sluchu. Seriály porovnává třeba s Filosofskou historií nebo první sérií Nemocnice a nestačí se divit. Namlsá se Rozhlednami a Stromy se skvělým Luďkem Munzarem, v poslední době opravdu podařenými Příběhy hradů nebo vynikajícími Magickými horami s rovněž skvělými průvodci Václavem Cílkem a Květou Fialovou. A mezitím jsou laskavému divákovi podstrčeny takové neumětelské paskvily jako Vzhůru dolů nebo Pevnosti. Právě na ty Pevnosti jsem se těšil jak malý kluk, protože na Ostravsku, Hlučínsku nebo Opavsku jsem vlezl do každého "bunkru", kam se vlézt s odřenýma ušima dalo. Do Boudy jsem se vsoukal dírou 50x50 s jednou baterkou v ruce, druhou v kapse, znám Alej u Darkoviček, Smolkov, vyčistěnou Boudu , Dobrošov - prý je to současný trend, "odlehčit" seriózní informace, které by mohly příliš zatěžovat šedé buňky mozkové - no proč ne, Květa Fialová také odlehčuje páně Cílkovu smršť geologických i historických informací, jenže - ono se to musí umět! Ono to musí mít fundovaný scénář a profesionální režii! Na zbývající díly této prý vynikající dokumentární série, ve skutečnosti šaškárny bez jakékoli vypovídací hodnoty, se už opravdu dívat debudu. Škoda vynaložených nákladů, škoda zahozené šance, škoda času.

  • R Kaiser 29. 9. 2011 08:38 Reagovat 12 12

   Pevnosti jsou super!

   Mě zase nezajímá, co jste si jako kluk prolezl a co znáte za za bunkry. Řikejte si to vnukům. Patetický Munzar jako vzor! Komunistický seriál Nemocnice jako vzor, no jo. Prosím - když máte takový vkus, tak se pochopitelně nemusíte na Pevnosti dívat a najděte si nějaký seriál pro pamětníky a se svým časem si hospodařte jak chcete. Mně se Pevnosti líbí, právě protože jsou jiné než zmiňované seriály. R Kaiser

   • Zdeněk 3. 10. 2011 19:15 Reagovat 7 5

    Pevnosti jsou super? To myslíte vážně?

    Tady nejde o vkus, ale o srovnávání. Pokud televize anoncuje seriál o Pevnostech, očekávám kvalitní serii dokumentů. Pokud kvalitní nejsou - začnu srovnávat s p. Munzarem, p. Cílkem ap. Dokument stojí a padá na scénáři, moderátorovi a režii. V případě Pevností v žádnem případě nedosahovala tato serie kvalit "Rozhleden", "Podzemí" a "Magických hor". Stačí srovnat dokument p. Cílka o vojenském podzemí (Josefov, Dobrošov) s adekvátními díly "Pevností". Nechci hledat jiné seriály (pro pamětníky), chci kvalitní dokumenty o daném tématu!

    • RK 4. 10. 2011 21:15 Reagovat 5 2

     Tak kdo je Zdeněk a kdo Dalibor Veselý, kterému byla připomínka směřována? Internet umožnuje několik identit a žádnou zodpovědnost. V tom je svobodný a v tom jsou marné i tyto diskuze! RK

 • Pavel 28. 9. 2011 12:26 Reagovat 23 16

  PaulCZ

  Příšerné, tento pořad není o pevnostech ale o imbecilním moderátorovi a štábu, který je nejspíše poháněn velmi tvrdými drogami. Skvělé téma, ale takhle prostě ne.. Hodnocení viz. CSFD

 • pipan 27. 9. 2011 10:47 Reagovat 18 18

  pipan

  Když se vám to nelíbí, tak se na to nedívejte a nevylévejte si tu svá srdíčka. Nejsou to klasické "akademické" dokumenty, co by jste také chtěli dostat do 15min. Podstata věci zachycena, vesele předložena, další typ na výlet v kalendáři připsán. (palec nahoru)

  • Olda 13. 10. 2011 17:14 Reagovat 6 3

   Tak TYP na výlet? Jo, to odpovídá tomu "seriálu". Asi je doopravdy cílený na takové diváky, co se nenechají znalostmi příliš obtěžovat. Palec dolů...

 • Jarda 26. 9. 2011 21:12 Reagovat 7 17

  Pavel

  Výpustek - režie je opravdu znevažující. Co je komického na chráněném objektu, že tam ten tajtrdlík tak poskakuje? Například každý Švéd má dodnes (!) své místo v krytu a nikdo se tomu nesměje.

  • Luděk 27. 9. 2011 15:44 Reagovat 7 1

   Švéd?

   Neměl jste na mysli spíše Švýcara?

 • standa 26. 9. 2011 20:54 Reagovat 23 14

  stteiner

  Velmi jsem se těšil na tento seriál. To co česká televize připravila je něco otřesného. Převážnou část tvoří stupidní šaškování člověka který ho uvádí. O pevnostech se toho příliš nedozvíte.

 • Jaromír Kalivoda 26. 9. 2011 14:33 Reagovat 18 12

  Pěkný pořad!

  Já bych sem normálně nic nepsal, ale když vidím ty naštvané realce, tak mi to nedá. Nemůžu si pomoct, ale mě se ten pořad vcelku líbí a připadá mi čím dál zábavnější (i když u Vladimíra Remka na obrazovce ve skanzenu komunismu, mi trochu zatrnulo). Jenom nerozumím tomu výběru míst, je asi trochu nahodilý, u nás v Plzni byla taky pevnost! Jaromír Kalivoda

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (8)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi