Koncert ze sídla Senátu Parlamentu České republiky

Komorní orchestr Quattro je složen z nejlepších absolventů a posluchačů Pražské konzervatoře a HAMU. Jméno si soubor zvolil po významné skladatelské skupině Quattro (Luboš Fišer, Otmar Mácha, Sylvie Bodorová, Zdeněk Lukáš). Od roku 2005 je nositelem ocenění „Rezidenční orchestr Rodného domu Gustava Mahlera“.

Účinkoval na řadě festivalů – Mladé pódium, Nekonvenční žižkovský podzim, Mozartovské slavnosti Třebíč, Festival melodramu Praha, Hudba tisíců – Mahler Jihlava a další. Od sezony 2007/8 organizuje pravidelný abonentní cyklus v Galerii MIRO, na němž zazněly i významné premiéry českých soudobých tvůrců.

V dubnu 2008 vydal kompaktní disk „Quattro hraje Quattro“ s mimořádným kritickým ohlasem ve Velké Británii. V únoru 2009 vydal další kompaktní disk „Carmina lucemburgiana“, který je věnován době a osobnosti Jana Lucemburského a přicházejícímu jubileu nástupu Lucemburků na český trůn.

Koncertním mistrem a stálým sólistou orchestru je Pavla Franců. Dirigentem orchestru je Marek Štilec, který jej založil už ve svých 17 letech. Marek Štilec absolvoval Pražskou konzervatoř v houslové třídě prof. Dany Vlachové a dirigování začal studovat soukromě u Leoše Svárovského. Nyní pokračuje v magisterském studiu na katedře dirigování na pražské HAMU. Jako dirigent spolupracoval už s Pražským komorním orchestrem, Jihočeskou komorní filharmonii, Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín, Dechovou harmonii North-Down Symphonia. Na svém kontě má i operní představení Bohuslava Martinů Veselohra na mostě a kritikou velmi oceněné představení Donizettiho Viva la mamma v Liberci.

Napište nám