Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže mladých vědců za nejvýraznější projekt, počin nebo odbornou činnost na poli vědy a techniky

Soutěž České hlavičky je určena studentům středních a základních škol a soustřeďuje se především na technické a přírodní obory. Porota, složená z renomovaných českých vědců, i letos udělila ceny v pěti kategoriích: MERKUR (Ekonomie a podnikání, cena VŠE – uděluje se za práce z ekonomie a za projekty v oblasti podnikání), FUTURA (Řešení pro budoucnost – cena se uděluje za praktické projekty, zlepšovací návrhy a vynálezy, technologie a inovace, které teoreticky či prakticky posouvají současný stav dopředu nebo obohacují dosavadní úroveň poznání), GENUS (Člověk a svět kolem něj, cena Veolia Voda – uděluje se za odborné práce, projekty a počiny, související s oblastí zdraví, kvalitou lidského života, životním prostředím a dalšími přírodními vědami), INGENIUM (Svět počítačů a komunikace, cena Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR – uděluje se za práce a projekty v oblastech informatiky, programování a všech forem neverbální komunikace) a ABRAXAN (Vstupenka do vědy, cena Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy – uděluje se žákům a studentům do 15 let věku za práce a projekty v nehumanitních oborech). V letošním roce byla v kategorii MERKUR a INGENIUM udělena dvě první místa.

Slavnostní vyhlášení vítězů 4. ročníku Českých hlaviček se uskutečnilo za přítomnosti kamer České televize na Galavečeru v brněnském Mahenově divadle, na kterém byly mladým vědeckým nadějím předány v jednotlivých kategoriích ceny. Moderátorem slavnostního večera byl Aleš Cibulka. Účinkují: Martin Chodúr, skupina Bagr, houslista Kristian Vacek a taneční skupina DÉMAIRT. Součástí pořadu jsou medailonky vítězů.

Napište nám