Do oslabených či ohrožených rodin docházejí dobrovolníci z občanského sdružení, aby jim ulehčili např. práci s dětmi, nebo pomohli při jednání na úřadech. Režie V. Sobková

Do ohrožených či nějakým způsobem oslabených rodin docházejí dobrovolnice z občanského sdružení HoSt–Home–Start ČR. První projekt tohoto druhu vznikl v roce 1973 v Anglii. U nás pomáhá HoSt od roku 2003. Jeho práce spočívá na jednoduchém principu.

Dobrovolnice rodiny provázejí v náročné životní nebo sociální situaci, motivují je k odpovědnějšímu rodičovství, pomáhají s praktickými věcmi okolo výchovy dětí nebo vedení dománosti. Třeba uvaří jídlo, nebo si chvíli hrají s dětmi nebo s nimi píší úkoly. Zároveň si s rodiči docela jednoduše povídají. Postupuje se po malých krocích. Řeší se maličkosti. Podporují rodinu v tom, aby byla samostatná, podporují zvyšování jejích kompetencí. Všechny dobrovolnice procházejí školením pro práci s rodinou a jsou vedeni odbornými pracovníky organizace.

Částečným průvodcem pořadu je skvělá Alžběta Benčová, ředitelka sdružení a zároveň i dobrovolnice. Režisérka sleduje tři příběhy. Divák má možnost v určitém časovém rozmezí poznat nejen problémy, které se ve filmu řeší, ale pochopit i mravenčí, nicméně úctu vzbuzující práci lidí ze sdružení HoSt.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrDokument