Dokumentární film z předávání Ceny Gratias Tibi - ocenění společnosti Člověk v tísni za občanskou aktivitu mladých lidí, kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti.
Cena Gratias Tibi

Slavnostního předávání Cen Gratias Tibi je ocenění společnosti Člověk v tísni pro mladé lidi, kteří se zapojují do dění okolo nás a nejrůznějšími aktivitami a projekty mění věci k lepšímu. Latinská slova Gratias Tibi, která tvoří název ceny, symbolicky říkají všem soutěžícím Děkuji Tobě. Cílem projektu je ocenit mladé aktivní lidi, kterým není lhostejné, jak vypadá a jak se žije v jejich okolí. Dále také ukázat široké veřejnosti jejich zajímavé počiny a současně tak přispět ke změně stereotypního mediálního obrazu mladých lidí jako rezignovaných jedinců, kteří nemají zájem o veřejné dění.

Minulý ročník se kvůli covidové situaci přesunul na září a odehrál se na otevřeném prostranství pod kyvadlem na Letné, byly na to velmi dobré ohlasy, proto se organizátoři rozhodli to zopakovat. Slavnostním večerem již tradičně provede diváky Ester Janečková. I v tomto ročníku se bude předávat Cena diváků České televize, která je součástí večera již od roku 2017.

Napište nám