Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Luboš 22. 9. 2011 18:21 Reagovat 3 0

  Největší zlo

  jsou chodci na stezkách pro cyklisty, a nejlíp když sjou přes celou šířku.

 • Lukáš 22. 9. 2011 18:14 Reagovat 0 0

  Zásadně

  nejezdit tam kde se motá hodně lidí, bohužel jsou to i čast ryzí cyklostezky, to u je bezpečnější nebo stejně bezpečné po cestě a každopádně je to mín nervů a je to rychlejší.

 • Isayash 24. 7. 2011 12:57 Reagovat 0 0

  Osoby na invalidních vozících

  Je to už rok co jsem také odkázán na služby "káry" - invalidního vozíku a s obsahem pořadu (dílu 10/13) souhlasím. Domnívám se, že v něm mohlo být ještě pár informací z oblasti MHD Prahy - o nastupování a vystupování osob na invalidních vozících (mechanických i elektrických; pomoc a místo ve vozech) a od toho se dostávám i k informacím o elektrických invalidních vozících. Speciálně bych také uvítal informace o výtazích pro OZP na inv.voz. (stát u stěny se sedačkou či jinak nerovnou stěnou).

 • Miloslav Šindler 22. 7. 2011 22:04 Reagovat 0 0

  Co cyklisté na chodníku ?

  Nedozvěděl jsem se zásadní věc a to, mohou-li v městech jezdit cyklisté po chodnících a pak rovněž přejíždět po přechodech pro chodce, jak to často v Praze vidím ?

  • Jarin... 8. 12. 2013 11:19 Reagovat 0 0

   Chodník

   Podle vyhlášky cyklista nesmí jezdit po chodníku a na přechodu už vůbec,ne. Cyklista není chodec.

 • MARIAN 18. 7. 2011 21:06 Reagovat 2 0

  Plzen

  Potrefena husa se vzdycky ozve. Kolik z vas dodrzuje predepsanou rychlost. A pro cyklistu je nejvetsi nebezpeci ridic a jeho auto.

 • Mikee 11. 7. 2011 10:28 Reagovat 5 0

  Vůl na kole nebo v autě to je fuk !!

  Dobrý den, už nějaký ten pátek účasníkem dopravního provozu a za tu dobu jsem si zvykl na to že je potřeba být ostražitý v jakémkoliv případě (jako řidič auta, chodec, cyklista atd.) Je úplně jedno jestli potkáte bezohledného a hloupého cyklistku, babetisku nebo bruslaře. Já jsem si na přirozenou blbost lidí už zvykl a prostě sní počítám ( i zde jsem ji zaregistroval, komentáře pana Jeremmy řadši kometovat nebudu). A co se týká CYKLOstezek jako největší problém vydím bruslaře, kteří si koupí brusle protože jsou IN a vjedou na cyklostezky s tím, že právě oni jsou mistři světa (proboha když na tom stojíte poprvé, tak se někde naučtě základy). Jinak dneska už jsou in-line dráhy, které jsou pouze pro bruslaře, tím pádem na in-line dráhu NESMĚJÍ cyklisté a ani chodci, proč to tak není u cyklostezek? toť otázka :) asi bruslaře nebaví jezdit dokolečka dokola :-D

  • Jeremmy 15. 9. 2011 14:05 Reagovat 0 0

   Rreakce

   Mohu poprosit o vyjádření k mému komentáři. Zajímá mě Váš názor. Děkuji.

 • Daniel Svatoš 8. 7. 2011 20:08 Reagovat 0 0

  cklistika v provozu Prahy

  Dbrý den, výborný nápad cyklisté a chodci jako program v televizi.Ale pro natáčení bych asi spíše volil cyklostezku mezi Vyšehradem a Mánesem za slunného odpoledne nebo o víkendu.Případně v době kdy na této cyklostezce probíhají (pravidelně) trhy případně výstava Lodě na vodě.Pak teprve ucidíte, jak jsou na tom vlastně cyklisté na cyklostezkách :-))Jsem jeden z těch co používá kolo po Praze jako dopravní prostředek a to už téměř 15 let. S pozdravem Daniel Svatoš

 • Lukáš 27. 6. 2010 22:39 Reagovat 0 0

  tak podle tohoto dílu

  už nemůžu jít ožralý ani PĚŠKY? To je hodně smutný teda... a jak se mám dostat z hospody? Přece nebudu otravovat sousedy a ostatní, ať mě odvezou >:-(

 • Laďa 14. 5. 2010 01:26 Reagovat 1 0

  Křižovatky na kole

  Já se řídím zásadou, že jako cyklista nikde nemohu spoléhat na přednost v jízdě. Takže pokud si nejsem jistý tím, že mi řidič přednost dá, to znamená, že výrazně zpomalí nebo zastaví, zpomalím já tak, abych byl kdykoliv schopen bezpečně zastavit. Totéž platí i pro opouštění hlavní silnice odbočováním doleva nebo i jízdou rovně, když se hlavní silnice stáčí doprava nebo při přejíždění z jednoho jízdního pruhu do druhého (to považuji za nejnebezpečnější manévr). V těchto případech asi hlídám provoz za sebou. Je ovšem nutno zvládnout techniku jízdy tak abych byl schopen se ohlédnout i na delší dobu a přitom nevybočil z přímého směru. Velmi nebezpečné jsou situace a setkávám se s nimi často, kdy řidič předjede cyklistu a těsně před ním odbočí doprava. Pokud to podmínky umožňují sleduji i chování řidiče v autě, jesti se dívá na mne nebo jiným směrem.

 • David 12. 5. 2010 16:55 Reagovat 0 0

  křížení

  Nedávno jsem zažil, jak automobil předjel cyklistu, který se chystal odbočit na vedlejší silnici a to i přes to, že cyklista "ukazoval". Proto je velmi důležité nejen "ukázat", ale též ohlédnout se a to bezprostředně před manévrem - to cyklisté často nedělají.

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi