Dokumentární pořad o 6. ročníku letního hudebního festivalu ve známých jihočeských lázních. Režie B. Langamier

Třeboňská nocturna – letní festival klasické hudby, jehož cílem je přivést špičkové české a zahraniční interprety a nabídnout návštěvníkům Třeboně hudbu, kterou jindy nabízejí nejváženější česká i světová podia. Kvalitní hudba v podání známých interpretů v kombinaci s útulnou komorní atmosférou třeboňského náměstí či zámku zaručují každoročně návštěvníkům festivalu nezapomenutelné povznášející zážitky.

Letní festival Třeboňská nocturna se koná pravidelně druhý týden v červenci již od roku 2004. Navázal tak na historicky starší Abonentní koncerty Zlatá hvězda, které se od roku 1996 konají v podzimní a zimní sezoně.

Ředitel festivalu pan Miloš Končický o něm říká: „Nejlepší čeští i zahraniční umělci svým uměním dokáží zaplnit hlediště divadla J. K. Tyla. Vždy bylo patrné, že toto město má ohromný vztah k vážné hudbě a letní koncerty na překrásném Masarykově náměstí se k jejich pořádání přímo nabízelo. Od samotného počátku jsme do přípravy vstupovali s myšlenkou na podpoření příhraničního styku s Horním a Dolním Rakouskem. I podstatně vyšší zviditelnění na kulturní mapě naší republiky bylo nepochybnou pobídkou. A v neposlední řadě i pozvánka pro všechny milovníky vážné hudby k cestě do jižních Čech a Třeboně.“

Stopáž28 minut
Rok výroby 2009
 ST
ŽánrDokument