Úvod » Novinky

Ocenění Zlatá nymfa pro seriál Vyprávěj!

Producenti seriálu Filip Bobiňski a Petr Šizling jsou prvními českými zástupci, kteří vyhráli v kategorii Nejlepší evropský producent dramatického seriálu.

13. 6. 2011

Fotografie

Pro zobrazení videa je potřeba nainstalovaný zásuvný modul Adobe Flash Player.

Ocenění Zlatá nymfa si z prestižního televizního festivalu v Monte Carlu odvážejí producenti seriálu Vyprávěj Filip Bobiňski a Petr Šizling. Jedná se o mimořádný úspěch, protože v kategorii Nejlepší evropský producent dramatického seriálu nikdy nezískal cenu český zástupce.

Bobiňski s Šizlingem uspěli v silné mezinárodní konkurenci, jejich "soupeři" byly například seriály Tudorovci, Missfits, Borgiovci a další.

Seriál Vyprávěj byl též nominován v kategoriích Nejlepší herec dramatického seriálu a Nejlepší herečka dramatického seriálu. Svatopluk Skopal a Nina Divíšková však své nominace neproměnili.

O třetí řadě seriálu Vyprávěj v pořadu Kultura s Dvojkou:

5 otázek pro producenta seriálu Petra Šizlinga:

Jaký je Váš bezprostřední dojem po vítězství?

Je to úžasné. Mohu jen poznamenat, že tento rok je pro seriál Vyprávěj velice úspěšný. Nejdříve ocenění českých diváků v anketě TýTý a nyní tato cena. Neuvěřitelné je, že jsme uspěli v opravdu silné konkurenci z celé Evropy. Proti nám bylo nominováno zhruba patnáct seriálů, z nichž některé jsou mezinárodně úspěšné a vysílají se v řadě zemí.

Proč myslíte, že jste v tak silné mezinárodní konkurenci uspěli právě vy?

To opravdu v tuto chvíli netuším. Nicméně je vidět, že i prakticky ryze české téma může v zahraničí zaujmout.

Jaké má pro Vás osobně ocenění význam?

V této kategorii bylo přihlédnuto i k náročným podmínkám, za kterých seriál vzniká. S tímto úhlem pohledu se bohužel málokdy setkáváme. Je to stránka vzniku seriálu, která není tak vidět, a už vůbec ne pro diváka. Z tohoto důvodu si Zlaté nymfy osobně vážím o to víc.

Bude mít cena vliv na další vývoj seriálu Vyprávěj?

Doufám, že příznivý. Hrdinové seriálu mají ještě mnoho příběhů k vyprávění.

Premiérové díly seriálu Vyprávěj uvidíte na obrazovkách České televize od září 2011.