Den D (4/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Dokáže je někdo z ambiciózních podnikatelů přesvědčit? Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází Jan Pokorný. Režie V. Forst

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici.

Jako první se představí mladý úspěšný právník s internetovým projektem, který už funguje. Bude to pro investory lákavá nabídka? Vzpomínáte si na sběrač exkrementů z první řady? Dnes uvidíte jeho vylepšenou verzi. Přijde i vynálezce, který vyřešil chrápání a další, který vymyslel revoluční způsob měření sledovanosti pořadů. A nakonec čeká investory muž, který tvrdí, že s pomocí své neinvazivní plastické operace dokáže omladit tělo i ducha.

Dokáže někdo z těchto podnikatelů uspět?

Účinkují: Ondřej Bartoš, Dana Bérová, Marta Nováková, Tomio Okamura, Michael Rostock-Poplar. Režie Vladimír Forst.

ZalozFirmu.cz

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 536
Podnikatel: Petr Čížek
Požadovaná investice: 1 500 000 Kč
Nabízený podíl: 10 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Petr Čížek přišel před investory s nabídkou desetiprocentního podílu ve firmě ZalozFirmu.cz, jež provozuje stejnojmenný internetový portál. ZalozFirmu.cz je systém, umožňující komplexní zařízení nové firmy online přes internet. Petr Čížek žádal po investorech 1 500 000 korun na další rozvoj portálu. V době prezentace již firma pana Čížka, která je napojená na jeho advokátní kancelář, slušně prosperovala a generovala zisk, což investoři vždy rádi slyší. Petr Čížek tak relativně rychle přesvědčil investory o svém projektu a zbytek prezentace se tak jednalo hlavně o výši podílu a částky. Michael Rostock nabídl jako první 500 000 za 20 procent ze stávající firmy, jeho tvrdé podmínky ale nebyly pro pana Čížka moc schůdné. K Michaelu Rostockovi se po chvíli přidala Marta Nováková a Dana Bérová, obě se stejnou nabídkou – všichni tři investoři tak dali dohromady 1 500 000 korun, ovšem za 60 procent. Pan Čížek by tak ztratil ve společnosti většinu, na což nechtěl přistoupit a investory vyzval, aby přehodnotili nabídku. Po dalším dlouhém vyjednávání udělaly modifikovanou nabídku Dana Bérová a Marta Nováková – nabídly každá 750 000 korun a 20 procent, pan Čížek by tak neztratil nad svou firmou kontrolu. Marta Nováková však měla jednu zásadní podmínku – pan Čížek by se musel v prvních měsících byznysu vzdát své advokátní praxe a naplno se věnovat jen internetovému portálu. Petr Čížek však toto nechtěl akceptovat, a tak jedno z nejdelších vyjednávání, jaké kdy investoři zažili, skončilo neúspěchem. Nebude svého rozhodnutí pan Čížek litovat?

Sběrač exkrementů

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 290
Podnikatel: Jaroslav Pleva
Požadovaná investice: 800 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Jaroslav Pleva předstoupil před investory se sběrači exkrementů a chtěl 800 000 Kč, které by využil především na výrobu forem. Investoři zažili mírné déja vu – takřka stejný produkt měli v živé paměti ještě z první řady. Pan Pleva však chtěl prezentaci využít naplno a přistoupil k praktické ukázce, která dokázala, že má oba sběrače vyladěné a dobře fungující. Dohoda se tak neuzavřela na bohužel stále klasickém problému všech nadšených inovátorů a vynálezců – pan Pleva měl v byznys plánu chyby, které zásadně znemožňovaly návrat investice a dosáhnutí přijatelného zisku. Objeví se ve třetí řadě opět nový sběrač?

Vynález proti chrápání

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 317
Podnikatel: Karel Zítek
Požadovaná investice: 200 000 Kč
Nabízený podíl: 30 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Průzkumy dokazují, že v každé druhé domácnosti chrápe jeden člověk. Karel Zítek podle jeho slov tento problém vyřešil. Na projekt stomatologicko-protetického prostředku, jenž by pomohl každému, kdo má problémy s chrápáním, žádal 200 000 korun. Pomůcka, která by vyřešila nepříjemný problém, v investorech vyvolala okamžitý zájem, pan Zítek však nebyl ochoten prozradit o pomůcce takřka žádné informace – v pozdější fázi prezentace navíc řekl, že o peníze vlastně až takový zájem nemá. Když ani nadále nechtěl pan Zítek nic sdělit, investoři rychle jeden po druhém z vyjednávání odstoupili.

Systém měření provozu multimediálních děl mobilním telefonem

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 308
Podnikatel: Jaromír Soutor
Požadovaná investice: 1 500 000 Kč
Nabízený podíl: 5 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Jaromír Soutor přišel před investory představit systém měření provozu multimediálních děl mobilním telefonem, který by měl konkurovat peoplemetrům. Po každém investorovi žádal na rozjetí projektu 300 000 korun a nabízel symbolické jedno procento. Během prezentace investoři rychle odhalili, že i kdyby případná technologie měření byla potřebná a efektivně by nahradila stávající, její realizace by byla natolik vzdálená současnosti a realitě, že jeden po druhém začali ztrácet zájem. „Těch 300 tisíc raději spláchnu do záchodu, než abych vám je dával!,“ vyjádřil se ještě na konci prezentace Michael Rostock a dal tak jasný signál, co si o celé technologii myslel.

Neinvazivní omlazovací plastická operace

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 457
Podnikatel: Ivan Neumann
Požadovaná investice: 200 000 Kč
Nabízený podíl: 1 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Inženýr architekt Ivan Neumann ví, jak omládnout o desítky let. Pomocí speciálního vícefázového procesu dokáže klientovi vypnout obličej tak, že dotyčný omládne o cca 30 let. Investorům za účast na projektu nabídl jedno procento a požadoval po nich 200 000 korun na rozjezd kosmetického salonu. Ivan Neumann byl bezesporu jednou z nejoriginálnějších postav druhé řady Dne D, investoři ale byli stále na vážkách, jestli celá prezentace není nějaká forma recese. Praktická ukázka nanášení masky pak přinesla rozuzlení – byť byl Tomio Okamura poměrně překvapen výsledkem práce a vypnutím tváře pana Neumanna, ostatní to v tom začali vidět šarlatánství. Tomu ani nepomohl fakt, že jim Ivan Neumann nechtěl prozradit složení nanášené látky, a tak až na váhajícího Tomia Okamuru postupně odstupovali od nabídek na investici. Když pak ani on po dlouhém uvážení nechtěl investovat, musel pan Neumann opustit Doupě investorů s prázdnou. Revoluce v kosmetice se odkládá…

Chat:

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • 7. 3. 2017 20:40

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Pavel 11. 7. 2012 11:16

  Den "D" - všeobecně.

  PoĹ™ad sleduji,i kdyĹľ ne pravidelnÄ›,jiĹľ delší dobu. PobavĂ­ mnÄ› mÄ› obÄŤasnĂ© komic…

 • ZdenÄ›k DumbrovskĂ˝ 2. 7. 2012 15:23

  Tady se spĂ­?

  Smazat nevhodné komentáře umíte, tak proč neodpovíte na dotazy?

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady