Předchozí díl | Následující díl

Brněnské městské parky

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zahradní výprava Arnošta Goldflama a Josefa Poláška míří do parků, které patří k nejstarším u nás (2009). Režie P. Jirásek

Poslední díl cyklu zavede Arnošta Goldflama a Josefa Poláška do Brna nejen z patriotismu. Staré brněnské městské parky představují unikátní kolekci stylů a přístupů k zahradní tvorbě.

Park Lužánky založený již v 18. století na barokní osnově se proměnil v přírodně krajinářský park – v současnosti dotvořený umělou připomínkou říčky Ponávky, která tudy kdysi protékala. Jedná se o nejstarší veřejný park na území ČR, který má status národní památky již od poloviny 19. století.

Také Denisovy sady vznikající těsně po Napoleonských válkách mají jedno prvenství: jedná se o nejstarší park založený zemskými stavy. Jeho podoba prošla mnoha rekonstrukcemi – ta poslední z počátku tohoto století získala cenu Obce architektů GRAND PRIX 2004.

Arnošt Goldflam a Josef Polášek sice ztratí hned na počátku dílu své psy, ale nikoliv humor. S osobitým šarmem představí parkové úpravy hradu Špilberk, Tyršův sad a Kraví horu, ta byla vybrána jako zástupce všech zdánlivě obyčejných parků, které však mají obrovský význam pro život města.

Konec dílu zastihne oba protagonisty s hlavou v oblacích: pouť balonem symbolicky uzavírá cestu po rajských zahradách současnosti.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • tomáš 13. 6. 2018 15:36

  estráda

  Není to pořad o zahradách, jako první série. Je to estráda, kde je málo záběrů na zahrady, jen trapn…

 • Zahrádkář 24. 9. 2015 16:19

  Chamtivý a drzý tata Arnošt Goldflam

  V pořadu "Olomouc, město květin" drzý a chamtivý tata Arnošt Goldflam ukradl ve skleníku citrusový plod…

 • ludva 4. 9. 2015 20:44

  proc

  se chovaj vsichni jako ochotnici....tatp jdi nekam,,,

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 17 minut – Rok výroby: 2009 – ST  AD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu