Přes nový práh

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Magazín pro všechny, kteří uvažují o změně bydlení. Realitní experti vás dovedou ke dveřím vašeho příštího domova (2009)

Hledáme byt v Plzni

Dana Kuruczová a Petr Doubek jsou partnery téměř sedm let. Žijí společně v bytě 2+kk v Berouně a kvůli pracovní příležitosti, která se Petrovi naskytla v Plzni, vážně uvažují o přesunu do západních Čech. Petr totiž, coby autodopravce získává stále více pracovních zakázek v sousedním Německu, kam je z Plzně coby kamenem dohodil. Pro Danu zase větší město znamená více pracovních příležitostí i kulturního vyžití.

Původní bydlení

ExteriérKuchyněLožniceKoupelna
Noční můry
 1. Špatně řešený tmavý byt
 2. Malá úzká kuchyň
 3. Chybí výtah
 4. Balkon vede z koupelny, což je nevyhovující
 5. Z místa bydliště je daleko do zaměstnání
Požadavky
 1. Byt 2+1 nebo 3+1 v osobním vlastnictvím
 2. Velká kuchyň, balkon výhodou
 3. Klidná části Plzně
 4. Novostavba nebo starší byt, který je možno upravit
 5. Cena do 2.500 000,- Kč

Výchozí finanční situace

Dana a Petr chtějí prodat svůj byt v Berouně, ideálně za 2 miliony. Do nového hodlají investovat až 2.5 milionu. Našetřili si 350 tisíc korun. Finanční poradce radí berounský byt v žádném případě neprodávat, ale pronajímat! Koupi bytu v Plzni doporučuje řešit hypotékou ve výši 2 miliony a zbytek doplatit z vlastních zdrojů. Převážnou část splátek pokryje výnos z pronájmu berounského bytu.

Velmi netradiční členění prostoru, nepříliš vhodné pro naše klienty. Rekonstrukce byla zjevně vedena tou nejúspornější možnou cestou, cena je poměrně vysoká.

Byt č. 1 – Slovany

Byt 3+kk po rekonstrukci a přestavbě ve 3. patře cihlového domu v příjemné části Slovan. V domě není výtah. V místnostech celého bytu jsou položeny parkety, které jsou efektně zrekonstruované. Vytápění bytu je dálkové, ohřev vody zajišťuje karma, elektřina byla částečně vyměněna. Výhodou bytu jsou další úložné prostory v komoře. Plastová okna orientovaná západním směrem umožňují krásný pohled na západ slunce a původní okno do klidného vnitrobloku se spoustou vzrostlé zeleně. Umístění domu je ideální z hlediska dostupnosti mnoha linek MHD, několika škol a školek, blízko se nachází zdravotnické zařízení, nákupní centrum a další obchody. V docházkové vzdálenosti leží lesopark Homolka.

Půdorys bytu

3+kk:

 • Obytná plocha: 60 m2
 • Cena: 1.800 000,- Kč

Pohled z uliceKuchyňský koutJídelní stůl s pracovnouLožnice

Příjemný byt s krásným výhledem. Dispozičně dobře řešenému bytu se dá vytknout jen lodžie, jejíž praktičnost snižuje umístění u ložnice, a rovněž ne zrovna vhodná pračka zabudovaná v kuchyňské lince.

Byt č. 2 – Sídliště Košutka

Byt 3+1 s balkonem se nachází v 7. patře panelového domu na sídlišti Košutka a je orientovaný na východ a na západ a nabízí krásný výhled do okolí. Chodba bytu skrývá toaletu a koupelnu, vpravo vedou dveře do první místnosti, rovně do ložnice s balkonem. Vlevo od ložnice je vstup do obývacího pokoje, který je průchozí s kuchyní, do níž se vchází z chodby vlevo.

Půdorys bytu

3+1:

 • Obytná plocha: 75 m2
 • Cena: 1.800 000,- Kč

Exteriér panelového domuObývací pokojLožnicePracovna

Lokalita neodpovídá požadavkům klientů. Domu chybí výtah a sklepy. Interiér bytu je spíše průměrný. Celkově tedy požadované ceně rozhodně neodpovídá.

Byt č. 3 – Heroldova ulice

Byt 2+1 + balkon + komora se nachází v novém cihlovém bytovém domě bez výtahu ve 3. patře. Byt je nadstandardně vybaven. V kuchyni a v koupelně je vytápěná podlaha, po celé podlahové ploše bytu je položen mramor, v koupelně je zabudován kombinovaný sprchový a parní box, ve kterém je zavedeno rádio a telefon. Hlavní dveře do bytu mají bezpečnostní zámek. Dále je v bytě kompletně vybavena kuchyň s veškerými spotřebiči. V bytě je vlastní kotel na plyn. Dále je zde zaveden internet, satelitní parabola na balkoně a rozvod satelitu po celém bytě. Okolí Heroldovy ulice je považováno za širší centrum Plzně.

Půdorys bytu

2+1:

 • Obytná plocha: 67,3 m2
 • Cena: 2.490 000,- Kč

Pohled zvenkuKuchyňský koutLožniceKoupelna

Která nemovitost nejlépe odpovídá požadavkům?

20 % Slovany 57 % Košutka 13 % Heroldova 10 % Žádná
Diskuse diváků
 • marcela 25. 9. 2017 05:44

  KAMERA

  Relácia je super, ale tá KAMERA neviem aký nervózny amatér s ňou beha hore dole nedá sa na to poz…

 • Roza. 20. 10. 2015 19:49

  Stále nič?

  Bol to pravdepodobne jeden z najnáročnejších programov, ktorý predpokladal aj fundovanú právn…

 • Jaroslav Redek 19. 2. 2013 17:03

  Arbitr

  Když nahlédnu zpětně do diskuze k tomuto pořadu, ani se nedivím, že ze všeho nejvíce chybí div…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2009 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – sobota 19. 1. po půlnoci – 00:50

Nejbližší díly ve vysílání
Hledáme byt v Plzni

sobota 19. 1. po půlnoci

Byt v okolí Prahy

neděle 27. 1. po půlnoci

Související pořady