Deník Žáby


Já – Petr zvaný též Žába

Jmenuju se Petr Hájek, ale kamaradi mi říkaj Žába, to že mám velkou hubu. Byl bych radši, kdyby mi říkali Jagger. Žiju s matkou, otcem a mladším bráchou Matesem. Víc času ale trávím s partou kluků z naší školy - Vencou Jehličkou alias Popelkou, Alešem Kovandou a Dimitrijem Kubíčkem, kterýmu všichni řikaj Míťa. Jsem trochu flegmouš a mám rád bigbeat. Dost často se prudím se svým otcem. Poslední dobou chodím s holkou, která se jmenuje Hanka.

Na některejch fotkách vypadám blbě, na jinejch míň:


Polpelka

Vlastním jménem Václav Jehlička. Přezdívku získal podle otce, kterej je popelář, protože ho komunisti vyrazili z práce v kanceláři. Starej Popelka žije sám, protože od něj odešla jeho žena. Je pivař a cholerik. Přezdívá se mu drtička žeber. Popelka má taky staršího bráchu, kterej je na vojně. Popelka má z naší party nejdelší háro.


Aleš

Celým jménem Aleš Kovanda. Je na holky, i když je docela plachej. Aleš je sečtělej inťoš a básník. Neustále u sebe nosí několik pokreslenejch notýsků s rozepsanejma básnickejma sbírkama. Ty sbírky u  nás na základce způsobily dost velkej poprask. Aleš je jedináček. Žije ve velký vile se svou uťápnutou matkou a otčímem, vysokým komunistickým papalášem, kterýho nesnáší. Nosí hadry ze západu, kterejma si otčím kupuje jeho přízeň.


Míťa

Dimitrij Kubíček je génius a dokonalej hudebník. Jeho rodiče, slavný operní pěvci, emigrovali na Západ a Míťa zkejsnul v naší komančský rezervaci jen se svou s babičkou. Jejich původní vilu zabrali komunisti a tak žije Míťa s babičkou v mrňavým vlhkým domečku v bejvalý dělnický kolonii. Míťa doufá, že se mu jednou podaří přes Červenej kříž vypadnout za rodičema a studovat hudbu.


Můj táta

Vztah s mým tátou je dost komplikovanej a vlastně o něm nerad mluvím. Táta je vědeckej pracovník a dělá ve výzkumáku. Neustále chodí v  tesilovým kvádru nebo košili a taky vlezl do strany, což jsou asi dva největší důvody, proč se furt navzájem prudíme. Chtěl bych toho napsat víc, ale snad až pozdějc…


Moje máma

Máma je typická matka. Jede na dvě směny. Jednu v práci, druhou doma. Vlastně pořád pracuje, i na dovolený, kde buď vaří nebo suší houby nebo zavařuje kompoty. Snaží se ředit konflikty mezi tátou a mnou. Nikdy proti němu nic neřekne, drží se zpátky, ale bez ní bychom asi všichni shnili.


Můj mladší brácha Mates

Mates je docela péro. Doma si buď hraje s vláčkami nebo stavebnicí merkur nebo lepí letadýlka. Občas je docela zábavnej. Dostal teď do třídy novýho spolužáka Daniela Pačese. Pačesův otec i děda jsou policajti. Pačes je fakt divnej.


Popelkův brácha

Velkej vzor Popelky a celý naší party. Mánička tělem a duší, toho času vylepanej čili bez vlasů a na vojně.


Lenka Pivoňková, třídní učitelka

Naše třídní úča. Všichni jsme do ní zabouchnutý, protože je fakt kost! Chodí supr voháknutá, což sere zbytek učitelskýho sboru. Mockrát nás vytáhla z různejch průserů.


Daniel Pačes

Matesův novej spolužák. Aleš má teorii, podle který se lidi jako fízl už naroděj, což na malýho Pačese sedí na chlup.


Rotmistr Pačes

Otec Matesova spolužáka Daniela Pačese. Policejní hovado s IQ tykve. Samozřejmě, že si zasedl na naši partu, protože jsme mániči a posloucháme bigbít.


Major Pačes

Otec rotmistra Pačese, o kterým se dá říct jen to samý, co o jeho synovi. Dělá náčelníka na místní policejní stanici, takže jeho blbost je o dost nebezpečnější.


Hanka

Hanka je moje holka.


Popelkův fotřik

Drtička žeber. Komouši ho vyrazili z práce, takže dělá popláře. Je dost nasranej na celej svět. Popelka říká: Je to vůl, ale není to debil.


Fikota

Slizskej tesilovej práskač. Otec Fikotový z 9.C, pionýrky s nejdelšíma nohama, do který byl Aleš nějakou dobu zabouchnutej.


Zdenka Fikotová

Aleš pro ni napsal celou sbírku milostných básní. Na Fikotový je nejzajímavější to, že je ve čtrnácti dost pěkně vyvinutá. V hlavě to má ale slušně vydlabaný.


Adéla Fikotová

Do školy i ze školy musí chodit s Fikotovou a tak jí dělá kořena. Taky občas leze, kam nemá.


Bratři Čamborové

Největší mániči v širokým okolí. Prostě háro, kytara, motorka.


Ruštinářka Pepča

Nevím z jaký sorty se rekrutujou lidi, který vyučujou jazyk našich okupantů. Jistý je, že Pepča je neustále ze všeho vydřená soudružka.


Zástupce ředitelky

Tělocvikář a tajemník základní organizace KSČ na naší základce. Vyhejbáme se mu obloukem…


Ředitelka

Kovaná komouška.


Jarda

Pingl z naší hospody.


Mohl bych vyjmenovat spoustu dalších týpků, jako třeba holky ze zahradnickýho učiliště, rusku Tamaru a bůhvíkoho ještě. Mám je tady na fotkách tak se na ně mrkněte.

Tě péro

Petr (Žába - Jagger)


Deníky z natáčení