Být v obraze

Mediální logika

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nahlédnutí do mediální kuchyně. Cyklus České televize se S. Babčákovou, J. Havelkou a O. Cihlářem. Připravili: K. Strachota, R. Wolák a J. Skalický

Média jsou instituce, které produkují velké množství obsahů. Jejich práce je do značné míry rutinizovaná, opakující se, a proto i předvídatelná. Budeme–li se učit chápat, jak média určité události zpracují, co se stane předmětem jejich zájmu a co ne, jaký typ událostí se jim snáze zpracuje a který se zpracovává obtížně atd., začneme rozumět něčemu, co je nazýváno mediální logikou. Pokud se naučíme vycházet této logice vstříc, máme větší naději na to, že zpráva, kterou chceme prostřednictvím médií sdělit, bude zaznamenána. V tomto díle pořadu Být v obraze se tohoto složitého tématu dotkneme jen lehce. Zmíníme se o tom, jak s médii komunikovat, o funkci tiskových konferencí a roli tiskových mluvčí. Vysvětlíme si pojem mediální událost a ukážeme si několik příkladů tohoto jevu. Zamyslíme se nad tím, zda a do jaké míry se někteří lidé snaží ovlivňovat obsah médií ve svůj prospěch, budeme se bavit o tom, jak si novináři prověřují své zdroje.

Pokud organizujeme nějakou akci a chceme o ní dát vědět ostatním lidem, měli bychom umět využít dostupných komunikačních prostředků, zejména médií. Jak zařídit, aby námi chystaná událost překročila práh pozornosti médií a tato o ní referovala (ať již před jejím konáním, v průběhu či po něm)? Jakým způsobem lze při chystání akce vyjít mediím (a mediální logice) vstříc? Tohle a i základy komunikace s médii je obsahem dalšího dílu pořadu, který vás mediálně udržuje v obraze.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jana Pavlíčková 28. 1. 2015 20:53

  Díky*

  Bingo...:) - díky - hurááá. Pav*

 • Lucka 26. 8. 2012 20:58

  Mně osobně se pořad líbí. Je to asi tím, že mám ráda Vosto5 a také mě media zajímají. Nepřijde mi to jako …

 • itchy_k 21. 6. 2012 17:35

  líbí se mi tenhle pořad..zatím jsem měl čest jen se dvěma díly, oba souvisely se školou, ale u…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST  4:3
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu