Předchozí díl | Následující díl

Být v obraze

Noviny

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nahlédnutí do mediální kuchyně. Nový cyklus České televize se S. Babčákovou, J. Havelkou a O. Cihlářem. Připravili: K. Strachota, R. Wolák a J. Skalický

Zdraví vás MeKo! Jsme rádi, že jste zavítali do naší mediální kavárny, abyste se dozvěděli více o médiích. V tomhle díle pořadu Být v obraze se zaměříme na  noviny. Zeptáme se vás, mediálních konzumentů, proč noviny čtete a co z toho máte. Poté trochu nahlédneme do jejich historie. A taky se dozvíme něco o tom, jaké typy novin máme, kolik se jich tiskne a jak se to zjišťuje.

A pak honem do redakce. Navštívíme redakce dvou listů. Našich nejčtenějších novin, deníku Blesk a našich nejdéle vycházejících novin,  novin Lidových. Vyzpovídáme jejich šéfredaktory, a pak spolu s jejich hlavními editory promluvíme o tom, jak má vypadat dobrá titulní strana. Budeme se snažit, aby u toho vyšlo trochu najevo, jaký je rozdíl mezi tzv. bulvárem a tzv. seriózním tiskem.

Nakonec vyzkoušíme, co by se stalo, kdybychom trochu zamíchali obsahem deníků. Převlékneme se za trafikanty a budeme prodávat noviny, které na stánku rozhodně nečekáte. Jak to dopadne? Podívejte se sami.

Každý ví, že z novin se dá udělat čepice, nebo se dají používat na podpal do kamen. Nebo na vysoušení bot. Nezapomínejme ale na to, že noviny se dají taky číst. A co vy? Čtete noviny? Jaké? A proč?

Diskuse diváků
 • Jana PavlĂ­ÄŤková 28. 1. 2015 20:53

  DĂ­ky*

  Bingo...:) - díky - hurááá. Pav*

 • Lucka 26. 8. 2012 20:58

  MnÄ› osobnÄ› se poĹ™ad lĂ­bĂ­. Je to asi tĂ­m, Ĺľe mám ráda Vosto5 a takĂ© mÄ› media za…

 • itchy_k 21. 6. 2012 17:35

  lĂ­bĂ­ se mi tenhle poĹ™ad..zatĂ­m jsem mÄ›l ÄŤest jen se dvÄ›ma dĂ­ly, oba souvisely …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST  4:3
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu