U muziky na Silvestra

Velká popůlnoční směska anekdot, veselých příběhů a nejznámějších populárních písniček. Zpívají J. Šmukař, K. Hegner, I. Zbořilová a I. Jelínková. Hrají malá dechovka Dalibora Kaprase a cimbálovka Petra Mikulky. O dobrou zábavu se starají Z. Izer, M. Vašut, J. Čvančarová a O. Jirák. Režie A. Rezek

Bonbonek pět minut po půlnoci

Moravské Ščéglivé i ovíněné

V povědomí většiny televizních diváků končívá Silvestr o půlnoci. Na obrazovce se roztočí starý hodinový stroj, dvanáctkrát zazvoní, odezní hymna, některá z celebrit popřeje všechno nejlepší v právě začínajícím novém roce…

A hotovo… Kdepak!

Právě všechno s plnou parádou začíná. Nový rok se musí pořádně oslavit. A když se vítá ve stylové hospodě U zlatého selátka v Kladně, má skvělou náladu. Žádné studio, papírové dekorace, blikače a kompars, nic jen jako… Ale v opravdové a plnokrevné hospodě!

Právě pět minut po půlnoci z 31. prosince na 1. ledna odstartuje oblíbená a léty osvědčená silvestrovská féerie U muziky na Silvestra. Dvaapadesát minut nejznámějších písniček prošpikovaných anekdotami, vtipy, fóry (vzhledem k vysílacímu času někdy dost peprnými nebo řekněme „košilatými“). Pořad má tradičně velmi dobrou sledovanost. Na nic si totiž nehraje a nenásilně přivede diváky do dobré nálady. Většinu písniček znají a mohou asi tudíž lehce představit, že jsou se všemi ostatními v sále. A tam se tancuje, zpívá, připíjí (limonádou či džusem to nebývá), na stolech jsou jitrničky, tlačenka, chutné škvarečky, a hned vedle koláče, buchty, slané pečivo a další nejrůznější dobroty pro povzbuzení chuti a dobré nálady.

Na pódiu se střídají dvě kapely – dechovka Libora Kaprase a cimbálka Petra Mikulky. Tematické bloky mají podtituly: česká směs, myslivecké písničky, písničky ovíněné, moravské ščéglivé neboli hambaté, a ještě další a další. Zpívá kvarteto Ivana Zbořilová, Ivana Jelínková, Karel Hegner a Jožka Šmukař. Ten si jako hostitel pořadu pozval několik herců a „bavičů“, kteří v pauzách mezi muzikou vyprávějí vtipy. Letos to „u muziky na Silvestra“ rozbalí Jitka Čvančarová, Marek Vašut, Ota Jirák a Zdeněk Izer.

Chutný televizní bonbonek na závěr silvestrovského večera. Určitě stojí za to být při tom…

Text: Jiří Moc, foto: Zuzana Páchová, ČT
Převzato z časopisu ČT+

Stopáž53 minut
Rok výroby 2009
 P
ŽánrHudba