Vetřelci a lovci

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 20  
Sdílet
| Poslat odkaz

Simona Stašová a Juraj Kukura v první části kriminální minisérie na základě skutečných událostí. Do života obyčejné zdravotní sestry dramaticky zasáhnou špinavé praktiky české mafie. K zisku peněz se neostýchají využít ani nikdy nenarozené dítě. Dále hrají: J. Nosek, J. Hrušínský, J. Dvořák, J. Plodková a další. Scénář J. Klíma. Kamera K. Fairaisl. Režie F. Renč

V příběhu Zrozen bez porodu sledujeme příběh šestačtyřicetileté Věry Podlipné. Rozvedená, bezdětná žena pracuje jako zdravotní sestra v jedné brněnské nemocnici. Po neúspěšném manželství žije osaměle se svým psem. Po rodičích zdědila slušný majetek, jehož nejlukrativnější částí je zřejmě někdejší továrna. A tak si dopřává života v pohodlném bytě a občas cestuje. Jednoho dne ji soud vyzve, aby sdělila místo pobytu svého syna Miroslava Rašky, který má v místě svého trvalého bydliště několikatisícový dluh za elektřinu. Jenže Věra nikdy žádné dítě neporodila. Tuto pravdu se snaží za každou cenu dokázat. Naráží však na nezájem a neochotu soudů i úřadů. A kolem Věry se začínají dít podivné věci… Mimo jiné se na scéně objevuje tajemný doktor Zahálka, který o sobě tvrdí, že je lovcem vetřelců.

„Snažili jsme se udělat nový typ detektivky, kde nejsou mrtvoly ani střílení,“ uvedl režisér Filip Renč. „Je to zajímavé, objevné téma. Není to prvoplánová detektivka, kde se komisař honí se zlodějem po střechách domů s pistolkou v ruce. Není tam zbytečná, laciná brutalita. Je to spíš intelektuální detektivka."

Autor scénáře Josef Klíma se podle vlastních slov nechal inspirovat skutečností, že na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Nejprve uvrhuje diváka do stále hlubší deprese, avšak v závěru dává naději, že když člověk nepodlehne a spolehne se především sám na sebe, může se ubránit.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Andrea 15. 10. 2013 05:16

  Jenže ve skutečnosti ta slečna zemřela, "Milan Brož" jí umlátil k smrti.

 • Iva 8. 10. 2013 15:47

  nadšená

  Tisíc lidí, tisíc názorů.... Přečetla jsem si některé komentáře a musím říct, že kritizovat umí každý bl..ec. Se…

 • Bob 7. 10. 2013 16:13

  Bože to byla ptákovina

  První půlka nebyla špatná... Jamile ale zašel scénář na trapnou záminku rozbitého auta před sídlem fir…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 78 minut – Rok výroby: 2009 – ST  AD  HD
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Přehled dílů