Trailer

Trailer

Epizodický detektivní seriál s Jurajem Kukurou v hlavní roli. Slovenský kriminalista Max pracuje už několik let na pražské kriminálce. Díky svým schopnostem, neortodoxním metodám a charismatu dokáže vyřešit i ty nejkomplikovanější případy – a také si proti sobě poštvat většinu lidí, na které přitom narazí.

Inspektor Max reflektuje stav společnosti, mapuje chronické problémy, jako je korupce, kriminalita, bezzubá spravedlnost a každodenní negativní společenské události, které přinášejí napětí a vyhrocené situace. Seriál má hlavní kriminální linii, která se bude prolínat všemi epizodami. Vedlejší kriminální případy budou představovat zločiny od únosů přes podvody až po vraždy. Inspektor Max ovšem není typickým žánrem krimi. Vážná témata jsou tu odlehčena ironií, humorem a atraktivním zpracováním. „Seriál má dvě polohy, mezi kterými balancuje. Humor, vyvěrající ze souboje excentrického inspektora Maxe se světem, a napětí z kriminálních zápletek. Protože je postava Maxe psaná Jurajovi Kukurovi přímo na tělo, humor vítězí,“ komentuje projekt kreativní producent Jan Lekeš.

Hlavní hrdina je člověk s noblesou, který se dokáže pohybovat v nejvyšších kruzích, ale i na okraji společnosti, oplývá ironií, sarkasmem a nadhledem. „Nebaví mě zobrazování detektivů v kožených bundách a teplákách a vyšetřovatelů s kymácivou chůzí. Zoltán Max je člověk, který pomáhá lidem, kteří se ve svém životě dostanou do krizové situace. Je to obyčejný chlap, se svými chybami i neuskutečněnými sny. Na druhé straně má ale silné sociální cítění a lidské neštěstí se ho hluboce dotýká. Jde mu hlavně o spravedlnost, i když to občas přináší problémy,“ popisuje přístup ke své postavě autor námětu a představitel Zoltána Maxe Juraj Kukura.