Vetřelci a lovci

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 32  
Sdílet
| Poslat odkaz

Simona Stašová a Juraj Kukura ve třetí části kriminální minisérie na základě skutečných událostí. Atraktivní žena jako oběť chorobné posedlosti kolegy z letiště, které přes všechna bezpečnostní opatření skrývá nebezpečná místa i myšlenky. Dále hrají: J. Budař, I. Janžurová, J. Stryková, I. Bareš, J. Dvořák, J. Švandová a další. Scénář J. Klíma. Kamera K. Fairaisl. Režie F. Renč

Ve filmu Užij si se psem se diváci opět setkávají se zdravotní sestrou Věrou Podlipnou (Simona Stašová), která pracuje na psychiatrii. Po vlastní zkušenosti s organizovanou skupinou podvodníků, která ji v prvním dílu Zrozen bez porodu chtěla prostřednictvím fiktivního syna připravit o majetek, ji nenechávají v klidu osudy jiných.

Opět na scénu vstupuje i tajemný doktor Zahálka (Juraj Kukura), který chce pomoci synovi svého bývalého kolegy. Tím je Milan (Jan Budař), který žije sám s maminkou (Iva Janžurová) a má jisté psychické problémy. Pracuje na letišti, kde se snaží za každou cenu upoutat pozornost kolegyně Ireny (Jana Stryková). Nedaří se mu to, a tak se pokusí o sebevraždu… Jenže, jak je to ve skutečnosti? Kdo komu vlastně ztrpčuje život? To vše se Věra Podlipná pokouší zjistit, aby opět jako v obou předchozích dílech (Zrozen bez porodu a Krutá nevěra) dospěla k překvapivým zjištěním, ve kterých znovu sehrává významnou roli již zmíněný doktor Zahálka.

Na snímku Užij si se psem spolupracoval stejný tým autorů jako na prvních dvou dílech triptychu Vetřelci a lovci (Zrozen bez porodu, Krutá nevěra). Režisér Filip Renč se podílel na scénáři s publicistou a novinářem Josefem Klímou. Za kamerou stál Karel Fairaisl, který za film Zrozen bez porodu získal prestižní výroční cenu Asociace českých kameramanů.

Všechny tři příběhy spojuje společný fenomén současnosti: na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Všechny příběhy mají reálný základ, scénář je ale posunuje dál.

Chat:

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Andrea 15. 10. 2013 05:16

  Jenže ve skutečnosti ta slečna zemřela, "Milan Brož" jí umlátil k smrti.

 • Iva 8. 10. 2013 15:47

  nadšená

  Tisíc lidí, tisíc názorů.... Přečetla jsem si některé komentáře a musím říct, že kritizovat umí každý bl..ec. Se…

 • Bob 7. 10. 2013 16:13

  Bože to byla ptákovina

  První půlka nebyla špatná... Jamile ale zašel scénář na trapnou záminku rozbitého auta před sídlem fir…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 77 minut – Rok výroby: 2011 – D  ST  AD  HD
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Přehled dílů