Den D (10/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Dokáže je někdo z ambiciózních podnikatelů přesvědčit? Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází Jan Pokorný. Režie V. Forst

Pět téměř kuriózních nápadů se tentokrát sešlo před investory a jejich autoři doufali, že získají pro svůj podnikatelský plán společníka.

Jako první se o to pokusila Alena Půlpánová se svým projektem využití lupiny v kuchyni a výrobě potravin. Požadovala na něj 1 287 300 korun a nabízela 20% podíl. Lupina je luštěnina mimořádných vlastností a paní Půlpánová z ní vytváří směsi na pečení, které prodává pekařům. Několik jich má dokonce patentovaných. Její směsi jsou zdravé, levnější a pečivo z nich mohou jíst například lidé, kteří mají bezlepkovou dietu. Přesto paní Půlpánová nedokázala investory přesvědčit, odbíhala coby technolog k technickým detailům a obchodní stránku věci nepředstavila investorům srozumitelně. Ti se proto shodli na tom, že by si s paní Půlpánovou nerozuměli a investovat odmítli.

Vladislav Buchta se rozhodl bojovat se zápachem na WC. Na svůj zlepšovák přezdívaný „maká to“ chtěl 400 000 Kč za podíl 20 %. Kromě samotného zlepšováku, který investory zaujal, ale neměl promyšlenou obchodní strategii – a proto i on odešel bez investice.

Jaroslav Meeuwsen nabídl investorům projekt chovu kozorožce horského. Požadoval 1,5 milionu a nabízel 50% podíl. Investory jeho nabídky vyvedla z míry. Pan Meeuwsen tvrdil, že má kontakty, že nestíhá uspokojit poptávku a že po investorech nebude chtít nic, než aby si ho kontrolovali. To byla v dosavadní nabídce projektů velká výjimka – a možná až moc dokonalá. Investoři, kteří se v problematice neorientovali, nedokázali zcela uvěřit tomu, že by chov kozorožce byl až tak výhodný, a tak paradoxně neměli zájem. Jedinou výjimkou byl Ivan Pilný, ten však nenabídl celou částku – a pan Meeuwsen proto neuspěl.

Pavel Trčala se postavil před investory už podruhé. Poprvé to bylo s projektem Hypotékárna, tentokrát to zkusil s kyslíkem v plechovce, na který potřeboval 800 000 Kč za 40% podíl. Pavel chtěl, aby se kyslík v plechovce rozšířil mezi českými řidiči. Když ale investorům prozradil, že by produkt propagoval s pomocí billboardů, na kterých by byl přímo on, přestali ho brát vážně. Požadované peníze tak ani navzdory své vytrvalosti nezískal.

Hana Laila Fatima Kotálová předstoupila před investory s taneční terapií za 500 000 Kč a 15% podíl. Excentrická tanečnice celou pětici doslova zvedla ze židlí, když všem rozdala kostýmy a donutila je křepčit na taneční hudbu. Pak vyložila ještě karty Daně Bérové a nakonec četla odstíny aury Tomia Okamury. Navzdory své výrazné osobnosti a řadě schopností ale investory nepřesvědčila, že investovat do jejích kurzů tance by se vyplatilo – a tak i ona odešla bez peněz.

Do kterého projektu byste investovali vy?

17 % Využití lupiny ve výrobě potravin 5 % „Maká to“ – boj s WC zápachem 56 % Chov kozorožce horského 10 % Kyslík v plechovce 12 % Taneční terapie

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • milo 31. 7. 2018 23:43

  kozorožec

  Dobrý den, pokud máte nějaké informace jak dopadl tento projekt či osobně znáte p. Jaroslava …

 • x_Rage 21. 6. 2018 23:38

  Dobrý...

  Celkem dobrý pořad.

 • stenly 12. 2. 2015 17:13

  a už mu to okopirovali

  http://www.sock-aid.com/

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 42 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu