Den D (8/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Dokáže je někdo z ambiciózních podnikatelů přesvědčit? Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází Jan Pokorný. Režie V. Forst

Prvním podnikatelem, který se v osmém dílu postavil před investory, byl Milan Bastl. Představil svůj sběrač zvířecích exkrementů, na který požadoval 300 000 Kč za 49 %. Svůj výrobek by rád lidem prodával za 150 až 200 Kč. Investoři ale měli pochyby. „Jsem se chtěl zeptat, co když má pejsek průjem a to jsem teda už viděl mnohokrát, tak mi připadá, že průjem to jako by nenabere,“ řešil funkčnost vynálezu Tomio Okamura. „Vy jste estét, to je bezesporu produkt estéta, za kterého se také považuji. Nicméně se mně to zdá jako velmi, anglicky řečeno over engeneered, – překonstruováno,“ konstatoval Ondřej Bartoš. A pokračoval: „I proto, že jsem se zařekl, že nebudu investovat do ničeho, co má cokoliv společného s exkrementy, nemám zájem.“ „Samozřejmě, tohle je věc problematická, že jo, ale nicméně s těmi exkrementy, ať do nich budete investovat, nebo ne, se budete setkávat a možná až si jednou pořádně šlápnete, že budete litovat, že jste neinvestoval,“ argumentoval pan Bastl. Ondřeje Bartoše ani ostatní investory už ale nepřesvědčil. Měl sice odladěný prototyp, o jeho případné distribuci ale neměl jasnou představu.

Karel Moravec se svým synem Pavlem věří v budoucnost slámových desek, ze kterých staví rodinné domy. Slámové desky jsou podle nich odolné a mají dobré izolační vlastnosti, podcenili ale první dojem. Fialové sako, ve kterém Karel Moravec přišel, v investorech mnoho důvěry nevzbudilo. Karel Moravec 1,5 milionu nezískal.

Štěpán Peterka přinesl investorům svoji společenskou hru Doktor Hrubec, která překypovala černým humorem. Doktor Hrubec je založen na tom, že každý hráč představuje zdravotnické zařízení, najímá si lékaře a snaží se vyléčit co nejvíc pacientů. Černý humor spočívá v tom, že hráči si mohou do operací zasahovat a vzájemně si tak škodit. Štěpán Peterka žádal o 300 000 Kč a nabízel 25% podíl. Investory zaujaly názvy karet jako Kriplochod a Pakoblb a ocenili Štěpánův smysl pro humor, když ale došlo na počty, bylo jasné, že matematika není Štěpánovou silnou stránkou. Při plánovaném zisku 100 Kč na krabičce a odhadovaném prodeji 3000 kusů totiž při podílu 25 % vycházela návratnost pro investory pouhých 75 000 Kč – to znamená, že by byli 225 000 Kč proděleční. „Já už mám na vás jenom jeden dotaz. Jak vyléčí v té vaší hře Pakoblba?” položil řečnickou otázku Tomio Okamura. A sám si odpověděl: „Já léčit naštěstí nepotřebuji. Já tady nejsem pro legraci, proto já skutečně zájem nemám. A dotovat nikomu 225 tisíc také nebudu.“ Štěpán Peterka a jeho Doktor Hrubec tak svůj Den D nevyužili.

Radim Prokop přišel s kosmetikou s výtažky z pijavic. Žádal 800 000 Kč. Protože byl ale pouze distributorem kosmetiky, a nikoli majitelem patentu, víc než unikátní vlastnosti kosmetiky investor zajímaly jeho obchodní dovednosti. A tam se ukázaly slabiny. Radim Prokop nedokázal přesvědčit nikoho z investorů, protože neměl žádná potřebná čísla. Jeho vlastní přesvědčení o tom, že produkt bude úspěšný, nestačilo. Odešel bez peněz.

Obchodník Pavel Duraj a vynálezce Zdeněk Přibyl přišli před investory s projektem Golf mobile boomerang. Požadovali 1 milion Kč výměnou za 10% podíl. Jejich přístroj, který slouží pro nacvičování golfových odpalů, byl typický produkt, připravený pro investici. Byl odzkoušený, funkční, oba pánové měli jasno i v tom, na které trhy se chtějí dostat a jaký potenciál jejich přístroj má. Není proto divu, že od investorů dostali nabídku – a ne jednu. Dana Bérová a Ivan Pilný udělali společnou nabídku, za 1 milion ale chtěli 20 %. Ondřej Bartoš pak nabídl sám půl milionu za 10 % s tím, že někdo z dvojice Dana Bérové a Ivan Pilný by se k němu přidal. Všichni tři investoři nabízeli řadu kontaktů, Dana Bérová a Ondřej Bartoš jsou dokonce sami aktivní golfisté. Dohoda se ale neuskutečnila. Požadovaných 20 % ze strany investorů bylo pro sebejistou dvojici příliš. Pocit, že mají dobrý produkt, o který mají investoři zájem, jim stačil. Investoři tak byli vůbec poprvé výrazně odmítnuti, přestože kromě peněz nabízeli i pomoc formou kontaktů a zkušeností. Budou toho Pavel Duraj a Zdeněk Přibyl litovat? Nebo udělali dobře?

Do kterého projektu byste investovali vy?

8 % Sběrač zvířecích exkrementů 7 % Rodinné domy ze slámových desek 16 % Doktor Hrubec 3 % Kosmetika s výtažky z pijavic 66 % Golf mobile boomerang

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • milo 31. 7. 2018 23:43

  kozorožec

  Dobrý den, pokud máte nějaké informace jak dopadl tento projekt či osobně znáte p. Jaroslava …

 • x_Rage 21. 6. 2018 23:38

  Dobrý...

  Celkem dobrý pořad.

 • stenly 12. 2. 2015 17:13

  a už mu to okopirovali

  http://www.sock-aid.com/

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 42 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu