Den D (5/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Dokáže je někdo z ambiciózních podnikatelů přesvědčit? Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází Jan Pokorný. Režie V. Forst

Jako první si v pátém dílu svůj Den D vyzkoušel Zdeněk Červinka. Od investorů požadoval 1 milion korun na propagaci modernizované síťovky, kterou už má vyrobenou a chtěl by ji prodávat za cenu kolem 50 Kč. Před rokem ji poměrně úspěšně prodával v rámci jedné akce coby přílohu bulvárního deníku, všechny vyrobené kusy ale neprodal. Zatímco Danu Bérovou síťovka odradila a brzy se rozhodla do ní neinvestovat, ostatní tak radikální nebyli. Když ale Zdeněk prozradil, že za milion by chtěl natočit o síťovce dokumentární film a tím jí udělat reklamu, Tomio Okamura i ostatní investoři nevěřili vlastním uším. Ivan Pilný a Ondřej Bartoš přesto byli ochotní do síťovky investovat, nedali však dohromady částku, kterou Zdeněk požadoval. A protože se k nim ostatní nepřidali, Zdeněk nakonec odešel s prázdnou.
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázek
Daniel Sterzik přijel nabídnout investici do výstavby obřích jurt. Levné, ekologické a snadno přemístitelné bydlení ovšem investory nepřesvědčilo. „Že bychom se vrátili ke kočovnému způsobu života?“ pochybovala Dana Bérová. Nejhůř na investory zapůsobila samotná nabídka – Daniel požadoval 1,5 milionu korun a nabízel 80% podíl. „Pro mě je to velice negativní informace. Vy nechcete převzít odpovědnost,“ konstatoval Tomio Okamura těsně před tím, než z vyjednávání odstoupil. A když Daniel oponoval, že nepřijel zbohatnout, ale chce jen stavět jurty, Ondřej Bartoš se vyjádřil jasně. „Já se budu koukat po podnikatelích, kteří chtějí zbohatnout.“ Jurty nepřesvědčily nikoho z investorů a Daniel Sterzik ve svůj Den D neuspěl.
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek
Jednou z nejhorších kožních chorob je lupénka. Dagmar Ženíšková a Růžena Suchá umí zmírnit její příznaky pomocí speciálních rybiček Garra Rufa, které přijely ukázat investorům až z Plzně. Požadovaly investici 780 000 Kč a nabízely 20% podíl ze zisku. Když ale investoři uviděli v jejich rozpočtu částku 20 000 Kč na marketing, začali pochybovat, zda je celý plán reálný. „To je horší, než kdyby tam byla nula. Jsou to vyhozené peníze,“ snažili se oběma podnikatelkám vysvětlit. Tomio Okamura si navíc spočítal, že by musel čekat při předpokládaných tržbách až 9 let, než by se mu investice vrátila. I tuhle situaci ale viděly Dagmar Ženíšková a Růžena Suchá jinak. A neshodly se s investory ani v tom, že budou na marketing potřebovat mnohem více peněz, aby se o jejich službě vůbec někdo dověděl. Z doupěte investorů tak odešly bez investice.
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázek
Stanislav Bartošek požadoval 400 000 Kč na výrobu elektrolodiček pro děti. Představa, že se děti rodičům vzdalují v elektrolodičce nekontrolovaně od břehu, se Daně Bérové ovšem nelíbila. „Já myslím, že byste k tomu měl ještě připočítat náklady na kurz plavání pro rodiče.“ Zkušený učitel plavání Stanislav Bartošek se ale jen tak nedal. „Rychlost lodičky je zhruba 2 km za hodinu. Takže i méně zdatný plavec by to měl zvládnout.“ Prozradil dokonce, že jeho neteř si v podobné lodičce hraje bez problémů, ale ani to mu nepomohlo. „Já jsem se došel podívat, jak to vypadá i vevnitř. Pokusím se si to zapamatovat. Myslím si, že to nikdy neuvidím v prodeji,“ oznámil mu Ondřej Bartoš. A Marta Nováková byla stejně nekompromisní: „Tohleto je hračka pro vás a do té já opravdu investovat nebudu.“ Nikdo z investorů nakonec neměl zájem a Dana Bérová měla pro Stanislava už jen jeden vzkaz: „Přeji vám, aby se vám ty neteře hlavně neutopily.“
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek
Jako poslední předstoupil před investory Jiří Hrbáček. Požadoval 300 000 Kč. Nabídl 20% podíl z projektu kaskadérských exhibicí a následně společně se svým kolegou rozpoutal v doupěti akční orgie, při kterých došlo i na střelbu. Jedna z nábojnic v tu chvíli trefila do čela Danu Bérovou, Ondřej Bartoš si pro změnu zkusil, jaké to je, když mu někdo rozbije láhev z cukrového skla o hlavu. Tomio Okamura a Marta Nováková nevěřili, že by se kaskadérský tým mohl dlouhodobě uživit. „To přede mnou šlapali i po skutečných střepech bosýma nohama, plivali na mě ohně, že mně to málem ožehlo celý účes. To znamená, snažili se skutečně maximálně, abychom to nabízeli. A když se potom zeptáte po dvou, třech letech, co s nimi je, už ani nejsou,“ argumentoval Tomio Okamura a brzy se podobně jako Marta Nováková vzdal možnosti investovat. Ondřej Bartoš, Dana Bérová a Ivan Pilný ale viděli situaci jinak. Kaskadéři si je svým nadšením získali. Dana Bérová a Ivan Pilný spojili síly a proti nim dal svoji nabídku Ondřej Bartoš. Nakonec se ale trojice investorů po složitém vyjednávání dohodla na společné finální nabídce – každý z nich dá 100 000 Kč a získá 10 %, celkem tedy 300 000 za 30 %, což je o 10 % víc, než nabízel Jiří Hrbáček. Trojnásobná porce kontaktů nakonec sehrála svoji roli a obchod byl uzavřen. Bude příště někdo podobně úspěšný?
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek

Do kterého projektu byste investovali vy?

Anketa je uzavřena.

29 % Modernizované síťovky 7 % Obří jurty 16 % Rybičky Garra Rufa 3 % Elektrolodičky 45 % Kaskadérské exhibice

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • milo 31. 7. 2018 23:43

  kozorožec

  Dobrý den, pokud máte nějaké informace jak dopadl tento projekt či osobně znáte p. Jaroslava …

 • x_Rage 21. 6. 2018 23:38

  Dobrý...

  Celkem dobrý pořad.

 • stenly 12. 2. 2015 17:13

  a už mu to okopirovali

  http://www.sock-aid.com/

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 42 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu