Peníze jako první a poslední životní téma – pro lumpy i pro spravedlivé. Jiří Bartoška a Jaroslav Plesl v rolích pochybných policistů v kriminálním filmu s hudbou R. Pastrňáka (2010). Dále hrají: J. Dulava, R. Mikluš, E. Horváth, P. Čtvrtníček, M. Daniel, N. Lichý, Z. Hadrbolcová, V. Erbová, A. Cónová, A. Konieczna, M. Pikus, M. Čapková, K. Suszka a další. Scénář letošní jubilant Z. Zapletal. Kamera P. Koblovský. Režie R. Sedláček

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dva zdaleka ne čistí policejní detektivové, jeden zelenáč a druhý zkušený, jdou po dvou kriminálnících, kteří sériově vylupují malé pošty a pobočky bank. Při zásahu a přestřelce zelenáč jednoho z lupičů zastřelí. To mu změní celý život. Je vyšetřován inspekcí ministerstva vnitra, odchází od policie, dlouho marně shání práci, opustí ho žena, začne pít. I jeho zkušený kolega se k němu obrátí zády… Mezitím lupič, který přestřelku přežil, chystá s právě propuštěným vězněm „velkou ránu“ – přepadení transportu s penězi. Tahle partička ale netuší, že jsou sledováni starším z naší dvojice policistů. Do detailů připravený plán svede dohromady všechny jednající postavy. Rádi bychom se dočkali vítězství dobra nad zlem. Jenže to bychom museli věřit na happy endy a poslední dobou je těžké na ně sázet i ve filmu…

Dan a Martin – dvojice policistů, která pátrá po pachatelích přepadení pošty. Občas si vylepšují příjem vybíráním výpalného u místních barmanů, od jedné prostitutky se dozvědí o chystaném přepadení banky.

Zidan a Luky – dva přátelé z kriminálního polosvěta, můžete je potkat v levných hotelech, po hernách, mezi recidivisty a prostitutkami.

Dan zastřelí Lukyho při přepadení pošty, u něhož zasahují společně s Martinem. Následně je vyšetřován ohledně přiměřenosti zásahu a raději sám dá výpověď. Uchází se o zaměstnání na Úřadu práce, má existenční potíže, žena od něho odchází. Později ale najde práci v bezpečnostní agentuře, která zajišťuje ostrahu pro transporty velkých peněžních částek.

Martin stále sledujte Zidana, který se po smrti svého parťáka Lukyho spolčí s právě propuštěným výtečníkem, jemuž všichni říkají Bronx, a s Černým, zaměstnancem transportní ochranky, který jim dá tip na převoz velké částky a na trasu vhodnou k přepadení.

Dan má mladou atraktivní ženu a povinnost splácet hypotéku. V okamžiku, kdy jsou jeho příjmy oslabeny, neslouží to ani rodinné atmosféře, ani pravidelným splátkám. Martin má dvě dospívající dcery, jejichž zájmy také nejsou zrovna levné, a manželku, která jej tlačí do soukromého podnikání.

Oba se shodou okolností potkají znovu ve chvíli, kdy Martin zasahuje při přepadení auta s tržbou a Dan, jako ostraha, je poprvé ve službě. Jak to dopadne, nebudeme ani naznačovat. Všechno prozradíme až při vysílání.

Stopáž91 minut
Rok výroby 2011
 D ST AD HD
ŽánrFilm 15+