Tady nejde jenom o tradici, ale o čest. Pokus o vztyčení májky na uvítání jara se zvrhne ve chvíli, kdy se do rodné vesnice vrací Týno rozhodnutý postavit ji pěkně postaru.
Režie: Zdeněk Tyc. Scénář: Marek Epstein. Hrají: Ivan Trojan, Miroslava Pleštilová, Igor Bareš, Marie Doležalová a další.
Šejdrem

Je předvečer prvního máje. Na návsi malé vesničky leží veliký stožár ověnčený zeleným kruhem s barevnými pentlemi, který se jako každý rok slavnostně zvedá na počest příchodu jara. Místní chlapi tady na to už mají svůj systém – pár piv, bagr a traktor – za chvíli májka stojí a jde se slavit. Jenže letos nenadále přijel Týno, herec z Prahy (I. Trojan). Místní rodák, ale dnes už spíš místní odrodilec. Už jako kluk trochu nezapadl, byl jiný, a tak mu to kluci dávali znát. Odjel za štěstím do města a stal se známým hercem televizních seriálů. A teď se přijel podívat a zdá se, že ví nejlíp, jak postavit májku. Prý pěkně postaru, ručně, aby tradice neutrpěla. A tak se vesničtí nechali v hospodě při pivu vyhecovat. Ráno s těžkou hlavou se už nadšení pro tradice nezdá být tak veliké, ale je třeba sázku vyhrát...

Napište nám