Disidentem proti své vůli. Od chvíle, kdy Robert v opilosti neuváženě podepsal Chartu 77, to s jeho životem jde z kopce. Jak se vymluví z nechtěného hrdinství?
Režie: Jiří Strach. Scénář: Marek Epstein. Hrají: Ivan Trojan, Zuzana Stivínová, Jiří Dvořák, Simona Babčáková a další.
Osmy

Píše se rok 1980. Richard v opilosti a spíše omylem podepsal Chartu 77 a od té doby se mu problémy a smůla doslova lepí na paty. A dnešek je vrcholem všeho! Odpoledne ho čeká návštěva u zubaře a trhání osmiček, což je něco, čeho se upřímně děsí. Než na to ale dojde, prožije celou řadu mnohem větších katastrof, proti kterým je trhání zubů učiněná legrace. Uzávěrka v práci, vdavekchtivá kolegyně, která prostě nepochopila, že šlo jen o flirt, šéfovo ultimátum ohledně odvolání podpisu Charty, doma prasklá stoupačka skrývající starou zrezivělou pistoli, nečekané otcovství patnáctiletého syna, které má vzít na sebe, a k tomu všemu všudypřítomný stín estébáka, který na něj byl nasazen. Prostě den blbec se vším všudy, kvůli kterému může buď přijít naprosto o vše, nebo díky kterému může konečně najít sám sebe!

Snímek, který natočil podle scénáře Marka Epsteina režisér Jiří Strach, je doslova naplněn výjimečnými hereckými výkony hlavních hrdinů v podání Ivana Trojana, Zuzany Stivínové, Josefa Dvořáka, Tomáše Töpfera a dalších. Oceňovaný film je uváděn u příležitosti výročí sametové revoluce.

Osmy na sociálních sítích

Napište nám