Úvod

Film o seriálu

II. řada

Nahlédnutí do televizní kuchyně druhé řady retroseriálu (1973)

29. 8. 2010 17:00

5* 156 hlasů

Sledujte celý díl:

Hodnocení:

 *

V nové sérii se objevilo 120 herců a téměř 1000 komparsistů. Film o seriálu Vyprávěj můžete sledovat 29. 8. 2010 od 17:00 na ČT1.

První klapka nové série padla přesně na Apríla 1. 4. 2010 v obci Horní Polubný v Jizerských horách. Konec natáčení je naplánován na závěr měsíce října, tedy na dobu, kdy budou první nové díly již ve vysílání.
Celkem je natáčení nových dílů naplánováno na 110 natáčecích dní. Nejvíce natáčecích dní má ve druhé sérii naplánován herec Roman Vojtek. Celkem 75 dní. V těsném závěsu za ním je Andrea Kerestešová s 65 natáčecími dny.
Přibližně 65 dní se natáčí v takzvaných reálech, tedy skutečně existujících místech a to interiérech i exteriérech. Ostatní dny se natáčí ve studiu, kde je postaven například byt Dvořákových, byt Karla a Evy, kanceláře kde hlavní hrdinové pracují, ale třeba také vlakové kupé.
I tato nová série zavedla filmaře na řadu zajímavých destinací. Mezi nejzajímavější natáčení patřilo to na plážích Baltského moře v Německu, kde se hrdinové ocitli na typické socialistické dovolené, natáčelo se také v pražském metru, v obchodním domě Kotva, v Jizerských horách, které představují Slovenské hory – bylo snazší dovézt slovenské herce do Čech, než celý štáb přemístit na Slovensko, a na řadě dalších zajímavých míst.
Seriál pro natáčení získal kromě studií na Kavčích horách také nová studia v pražských Jinonicích. Ateliér, kde jsou postavené hlavní dekorace bytů, umožnilo natáčení v přilehlé zahradě.
Finančně nejnákladnější bylo několikadenní náročné natáčení v NDR.