Pomocí nejmodernější počítačové animace můžete sledovat vojenské operace slavné letadlové lodi od počátku války v Pacifiku až do porážky Japonského císařství v září 1945. Série amerických dokumentárních rekonstrukcí

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Poslední velká bitva letadlových lodí skončila pro Japonsko katastrofou. Nepřítel byl ale stále ještě silný a nebezpečný. K americkým silám rozmístěným v Leytském zálivu na Filipínách mířilo ohromné japonské loďstvo. Z paluby Enterprise odstartovalo 12 průzkumných bombardérů a 16 stíhaček Hellcat. Jejich úkolem bylo prohledat vody na jihozápad, protože podle nepotvrzených zpráv směřovaly k americkým silám, které se vylodily na ostrově Leyte, japonské válečné lodě. V japonském svazu mohly být pravděpodobně i obě obří japonské bitevní lodě: Musaši a Jamato, které byly největšími válečnými plavidly na světě. Letci z Enterprise doufali, že se jim je podaří zničit.

Piloti bombardérů rovněž toužili konečně potopit poslední nepřátelskou letadlovou loď, která se zúčastnila přepadení Pearl Harboru, totiž Zujikaku, sesterskou loď Šókaku, která byla nedávno zničena v bitvě ve Filipínském moři. Sledujte další díl americké dokumentární série.

Originální názevBattle 360 / Battle of Leyte Gulf
Stopáž52 minut
Rok výroby 2006
 ST
ŽánrDokument