Samota má tu nevýhodu, že se špatně zvládá o samotě. Sedm ztroskotanců se v pochmurném městě snaží prokličkovat milostným životem bez úrazu.
Režie: David Ondříček. Scénář: Olga Dabrowská, Petr Zelenka. Hrají: Labina Mitevska, Jitka Schneidrová, Dana Sedláková, Mikuláš Křen a další.
Samotáři

Samotáři jsou lidé, kteří mají všechny nezbytné předpoklady ke štěstí, není jim to však nic platné. Chybí jim totiž člověk, jehož by mohli opravdově, věrně a trvale milovat. Hledají ho a nenacházejí, scházejí se a rozcházejí. Tak plynou jejich životy až do chvíle, kdy pochopí, že problém není v těch, s nimiž se právě rozešli, ale v nich samých.

V jednom velkém městě žije sedm mladých lidí, vzájemně propojených milostnými vztahy. Robert (M. Křen) pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá lidské osudy. Napomůže rozchodu studentky Hanky (J. Schneiderová) a rozhlasového moderátora Petra (S. Rašilov), který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“, pouštěné do éteru. Hanka je pronásledována zamilovaným, ale ženatým lékařem Ondřejem (I. Trojan), a přátelí se s Jakubem (J. Macháček), jehož pozitivnímu pohledu na svět „pomáhá“ marihuana...

Napište nám