Retro

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 10  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dívejte se, čím lidé žili v roce 1946. Jak vznikal festival Pražské jaro, kde se vyráběly slavné lokomotivy, anebo jak se měnil čas

Pouhý rok od konce druhé světové války vznikly v Československu fenomény, které přetrvávají do současnosti. Řeč bude například o slavných lokomotivách z plzeňské Škodovky, o hudebním festivalu Pražské jaro nebo o letním čase, který nám každý rok ukrajuje jednu hodinu života.

Vadí vám změny času?

9 % 30 hl. Ano, ale po pár dnech si zvyknu 54 % 178 hl. Letní čas by se měl zrušit 15 % 50 hl. Měl by se nechat jen letní čas 10 % 34 hl. Střídání mi vyhovuje 12 % 41 hl. Je mi to jedno Celkem 333 hlasy

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Místo tří budou dvě ráno, v neděli si tak přispíme

  27. 10. 2012

  Od neděle se bude o hodinu dříve rozednívat a naopak o hodinu dříve stmívat. Ručičky hodinek se totiž ve 3:00 středoevropského letního času vrátí zpět na 2:00 času středoevropského, a tak bude noc o hodinu delší. Jako každoročně opustí Evropa zhruba na pět měsíců letní čas a vrátí se k času astronomickému. Původním záměrem změny času bylo lépe využít denního světla a ušetřit na svícení. Podle energetiků jsou ale důvody k pravidelnému střídaní letního a zimního času skoro zanedbatelné.

 • Modrý symbol ČD jde do výslužby

  9. 12. 2011

  Praha – Parní lokomotiva 498.022, která vždy byla symbolem toho nejlepšího, co České dráhy mají, jde do výslužby. Stroji, který vyrobily Škodovy závody v Plzni v roce 1947, na začátku příštího roku skončí technická způsobilost provozu parního kotle. Dnes je pravděpodobně na dlouhou dobu poslední příležitost spatřit ho v čele historického vlaku vypraveného pro veřejnost.

 • Začal první ročník festivalu Pražské jaro

  12. 5. 2008

  Praha - Mezinárodní hudební festival vážné hudby Pražské jaro představuje pravidelnou přehlídku vynikajících světových umělců, symfonických orchestrů a komorních těles. První ročník festivalu se konal v roce 1946 pod záštitou tehdejšího prezidenta republiky Edvarda Beneše při příležitosti 50. výročí založení České filharmonie. Organizační výbor byl sestaven z významných osobností české hudby. Program uvedl 34 děl soudobých českých skladatelů.

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Související pořady