Retro

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 8  
Sdílet
| Poslat odkaz

Mobilní telefony se v devadesátých letech staly jedním ze symbolů doby. Dívejte se, jak se přenosné skříňky měnily v malé přístroje do kapsy

Možná vás překvapí, jak je historie mobilního telefonování dlouhá a k čemu všemu mohly mobilní telefony sloužit. Se svým prvním mobilem se vám pochlubí sběratel Vladimír Vítek. A uslyšíte také, co všechno nám mobilní telefony daly a vzaly.

Podle statistik měníme mobil jednou za dva až tři roky...

17 % 84 hl. Měním ho častěji 25 % 120 hl. Ano, to sedí 41 % 194 hl. Měním ho méně často 11 % 55 hl. Mám stále svůj první 6 % 31 hl. Nemám žádný Celkem 484 hlasy

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • První smska přála veselé Vánoce

  3. 12. 2012

  Londýn – "Veselé Vánoce," tak zněl text, který se považuje za historicky první SMS zprávu. Odeslal ho 3. prosince 1992 tehdy dvaadvacetiletý počítačový inženýr Neil Papworth, který pracoval v IT společnosti Sema Group. Zprostředkoval ho britský mobilní operátor Vodafone. Zprávu přijal tehdejší technický ředitel Vodafonu Richard Jarvis, jenž si vzkaz přečetl na mobilním telefonu Orbitel 901.

 • Bez GSM by svět nechodil s mobilem u ucha

  7. 9. 2012

  Praha - Jednalo se o důležitou revoluci, která dala počátek současnému mobilnímu průmyslu. V roce 1991 zástupci patnácti telekomunikačních společností ze třinácti evropských zemí podepsali v Kodani smlouvu o globálním systému pro mobilní komunikace známou pod zkratkou GSM. Momentálně ji na celém světě využívá kolem pěti miliard lidí ve 220 zemích světa.

 • Mobilní telefonování v Česku - první síť EuroTel NMT

  12. 9. 2011

  Praha – Drahé přístroje velikosti kabelky a vysoké poplatky, které se vybíraly i za příchozí hovory. Tak vypadaly počátky mobilních telefonů v Česku. První síť, analogová EuroTel NMT, začala fungovat právě 12. září 1991.

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

neděle 27. 10.

Klenoty a šperky

Související pořady