Retro

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Venkov 70. a 80. let

Jakými změnami prošel v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století tuzemský venkov? Jak se změnil jeho charakter a lidé, kteří tam žijí? Pro vzpomínky a příběhy z každodenního života na venkově jsme se vydali do moravského Bělotína, kde se za minulého režimu, podobně jako v nespočtu jiných vesniček a obcí, bujaře budovala socialistická budoucnost, reprezentovaná různými zemědělskými objekty, charakteristickými okály či bytovkami. Vše pod heslem: „přiblížit venkov městu“. Jinde zas paradoxně, v případě, že byla vesnice označena jako nestředisková, chyběla základní infrastruktura v podobě kanalizace nebo plynovodu.

Řeč bude také o tehdejším složení populace, žijící na venkově a kulturním životě tamních obyvatel. Mnohdy byl právě onen kulturní život jakousi vizitkou toho, do jaké míry sympatizujete s nastolenou ideologickou vizí.

Jak moc bylo tolerováno navštěvovat mše a bohoslužby v kostele? A jaké byly počátky hospodářského podnikání u nás? Znamenala sametová revoluce pro tehdejší venkovany zásadní životní změnu? I to uvidíte v dalším pokračování magazínu Retro.

Ani tentokrát nechybí anketní otázka

Preferovali jste za minulého režimu venkov nebo město?

57 % Venkov 43 % Město

Přehrát video

Obsah pořadu

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Související pořady