Pořad o automobilech a lidech kolem nich

Obsah dílu

Přehrát vše

Automotostyl 24. díl

Rozporuplná nová Jednička, přelomová Mazda, úsporný Jeep a konečně atraktivní Lexus GS. To je sobotní Automotostyl. Tentokrát i se závodníkem Pavlem Valouškem!!

Datum: 3.12.2011
Čas: 12:30
Místo: ČT1
Uvádějí: Tomáš&Tomáš, Petr
Téma dílu: VIP host - Pavel Valoušek

Exkluzivním hostem tohoto dílu bude Pavel Valoušek. Úspěšný závodník v rallye se zotavil po nehodě a už zase míří za volant. Kluci si jej pozvali, aby jim ukázal něco ze svého řidičského umění. Možná chtějí nově nabyté zkušenosti zúročit v některém z jejich příštích závodů. Nezůstane však jen u sporťáků, Pavel si vyzkouší také auto, se kterým ještě nejel, na neznámé trati. Jak se s tím popere a ještě mnohem více uvidíte ve spojovácích.

Při představení nejnovějšího malého bavoráku se internetem začaly šířit většinou negativní reakce. Směřovaly hlavně na design. Ten je na první, druhý i pátý pohled daleko méně sladěný, než u předchozí generace. Jenže při osobním setkání a týdenním testování si člověk docela rychle zvykne a objeví i nějaké ty povedené křivky. Ačkoliv k nim asi nebudou patřit přední světla. Vše ostatní je ale starý dobrý bavorák jedničkové řady se vším, co k tomu patří. Zadní pohon, interiér na míru, agilní motory a vysoké ceny. My jsme testovali nejslabší verzi, ale můžeme vám zaručit, že si s ní užijete víc, než dosud. Dostala turbo a výkon hodný mnohem větších aut. Na výsledek se podívejte v Testu.

Mazda proklamuje, že s novým balíčkem technologií Skyactiv se jí i bez všudypřítomného downsizingu a masového použití turbomotorů podaří snížit náklady na provoz napříč celou modelovou řadou. Příští rok tu máme první vlaštovku v podobě kompaktního SUV CX-5. Konečně atraktivní SUV, které by mohlo mít úspěch. Dosavadní modely CX se jím totiž moc chlubit nemohou. Na co všechno se v CX-5 můžete těšit, se dozvíte v Preview.

Jeep, to byl vždy symbol chlapáckého auta. Jak by také ne, když ten původní je symbolem druhé světové války. Drsné auto, do drsných podmínek. Skoro by se dalo říct, že to už dnes dávno neplatí. Opak je pravdou. I dnes dokáží vozy Jeep překvapit svým specifickým vzezřením a všestrannými schopnostmi. Nejnovější Grand Cherokee možná na pohled značně potlačil své terénní choutky, stále ale umí překvapit i tam. Vedle toho dokáže dostatečně reprezentovat i na běžných silnicích a už dávno nesežere svého majitele na spotřebě. Pokud si nekoupí verzi Hemi. Jinak nabídne veškerou vyspělou techniku, jako ostatní luxusní SUV. Jestli má nějaké nedostatky se dozvíte v Novince.

Do prémiové vyšší střední se odváží málokdo. Když už, tak většinou spláče nad výdělkem. Lexus GS v předchozí generaci je typickým příkladem. Prodeje za letošní rok se dají spočítat na prstech jedné ruky a ani ty loňské a předloňské si japonští inženýři za rámeček nedají. Změnit by to měla nová generace. GSo jsme viděli ve Frankfurtu a můžeme vám říct jedno - tohle auto má konečně šmrnc. To je asi to hlavní, co mu dosud chybělo. Na nový Lexus GS se opravdu můžeme těšit. A to i přesto, že zase v Evropě tak trochu ostrouháme ve srovnání s Amerikou. Více se dozvíte v Preview.

Nebude chybět ani oblíbená soutěž o atraktivní ceny. Soutěžíme o poukazy na ruční mytí v automyčce Express a dárkový balíček Automotostylu obsahující mimo jiné poukaz na školu smyku na polygonu u Příbrami. Sledujte Automotostyl v sobotu, odpovězte na otázku a všechny tyto ceny mohou být vaše!!!

Obsah 24. dílu:
Test - BMW 116i
Preview - Mazda CX-5
Novinka - Jeep Grand Cherokee
Preview - Lexus GS450h

Soutěž ze dne 3.12.2011

Správná odpověď
na otázku z 3.12.
je:B


Kolik válců má základní verze nového BMW řady 1?


A/tři
B/čtyři
C/pět
D/šest

Výherce:
Jan Brázda
Vilémov

Stopáž24 minut
Rok výroby 2011
 P ST