Vzhůru dolů!

Za pověstmi Zlatého koně

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 20  
Sdílet
| Poslat odkaz

Český kras je opředen mnoha legendami, z nichž mnohé mají vazbu k tajuplnému podzemnímu světu. Arnošt Goldflam s Josefem Poláškem jsou připraveni na další dobrodružství (2008). Režie P. Jirásek

Místo starých bohyní a legend o loupežnících, kteří počítají svůj poklad. To je krajina Českého krasu, do níž se vydávají „tata“ Arnošt Goldflam, jeho „kluk“ Josef Polášek a tentokrát i jejich „děcka“. Inspiraci k výletu získali v paleontologické sekci Národního muzea, kde je zaujala zmínka o opičí kosti nalezené na Zlatém koni. Arnošt s Pepou to dnes rozhodně nebudou mít jednoduché, vždyť zvídavé dotazy tří neposedných kluků by dokázaly zničit i osoby daleko trpělivější než jsou naši pánové. Naštěstí jim s tím pomáhá i zasvěcený průvodce Alexandr Komaško a samotná Koněpruská jeskyně, jejíž unikátní růžicová výzdoba s vrstvami opálu, staré kosterní nálezy i pozůstatky středověké penězokazecké dílny podněcují fantazii všech správně naladěných duší. Arnošt Goldflam neopomene zmínit i další legendy, které se Českého krasu týkají a které mají svůj původ v době keltské a praslovanské. Co si dají všichni protagonisté na závěr? Třeba zmrzlinu na náměstí v Berouně.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • 17. 8. 2014 05:52

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • dr. VoštÄ›p 2. 8. 2011 13:25

  Býčí skála - zmatené informace

  Ony obrazce v Býčí skále jsou sice starĂ© 5.000 let, ale to byla pozdnĂ­ doba ka…

 • peaVa 20. 7. 2011 18:15

  Boží.....my taky nejsme normální, proto jsem tě sem vzal!!!

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 18 minut – Rok výroby: 2008 – ST  AD
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady