Vzhůru dolů!

Do Rudického propadání

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5  
Sdílet
| Poslat odkaz

Co čeká Arnošta Goldflama a Josefa Poláška na cestě za druhým nejdelším jeskynním systémem u nás? Objevte spolu s nimi svět jedné z našich nejromantičtějších jeskyní (2008). Režie P. Jirásek

Rozeklaný chřtán Rudického propadání ochotně zhltne vody Jedovnického potoka i čepici Josefa Poláška. Ten se svým „tatou“ Arnoštem Goldflamem opět touží proniknout do nitra země. Mají to však tentokrát komplikované, protože do Rudického propadání je běžnému návštěvníkovi vstup odepřen. Desítky metrů nebezpečných vertikálních žebříků, vodopády a hluboké tůně jsou lahůdkou jen pro skutečné speleology. To však naše hrdiny neodradí od toho, aby nepojali cestu Rudickým propadáním po svém: s pomocí GPS navigace sledují klikatici jeskyně po povrchu. K velkému překvapení je cesta dovede i do místní hospody – ano, přímo pod ní se totiž nachází jeden z velkých dómů. Také vývěrová část Jedovnického potoka je nadmíru zajímavá: romantická a rozervaná jeskyně Býčí skála se proslavila i z archeologického hlediska. Už před dávnými časy, v období lovců sobů a později v halštatské éře, lidé jeskyni znali a využívali jako příbytek. Jeskyňáři zde také již na počátku 20. století provedli první speleo-potápěčský průzkum na našem území. Zkrátka o dobrodružství okořeněné humorem opět nebude nouze.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • 17. 8. 2014 05:52

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • dr. Voštěp 2. 8. 2011 13:25

  Býčí skála - zmatené informace

  Ony obrazce v Býčí skále jsou sice staré 5.000 let, ale to byla pozdní doba kamenná, nikoli…

 • peaVa 20. 7. 2011 18:15

  Boží.....my taky nejsme normální, proto jsem tě sem vzal!!!

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 18 minut – Rok výroby: 2008 – ST  AD
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady