Zlatý oříšek 2008

Záznam jubilejního 10. ročníku slavnostního předání cen talentovaným dětem. Moderuje Aleš Cibulka. Režie Z. Fialová

Zlatý oříšek je projekt, který se už deset let soustředí na vyhledávání nadaných či mimořádně šikovných dětí ve věku od 6 do 14 let. Nositelem ceny se může stát každý chlapec či dívka, kteří jsou talentovaní v jakémkoliv oboru nebo vytvoří, dokážou či vykonají něco mimořádného. Může to být umění, sport, ekologie, přírodověda, chovatelství, jazykové schopnosti, ale i cokoliv dalšího.

Zakladatelka projektu Dagmar Kotmelová o tomto projektu řekla:
„S dětmi jsem pracovala celý život a to mě přivedlo k zamyšlení, že na rozdíl od dospělého světa se v tom dětském neudělují ceny a medaile, netřese se rukou, neposílají telegramy, přitom úsilí a práce jsou stejné, možná větší. Právě to mě inspirovalo k vytvoření projektu Zlatý oříšek, pro který našla pochopení a porozumění jak média, tak i instituce. Ráda bych tímto krokem přispěla k tomu, aby si veřejnost úspěšných dětí více všímala a také je náležitě odměnila.“

V letošním roce projekt dospěl k 10. jubilejnímu ročníku. V brněnském studiu České televize se opět setkali chlapci a dívky, kteří se s nadšením věnují svým zálibám a koníčkům a dosahují v nich mnohých zajímavých výsledků, aby převzali nové ceny a poslali tak všem dětem vzkaz, že je tu projekt, který se jejich nadšení, úsilí, zájmů a dosažených výsledků všímá a podporuje je.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3
ŽánrZábava