Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Okresní myslivecký spolek na Opavsku má dlouholetou tradici a především pověst dobrých mysliveckých hospodářů. Jednatel spolku nám ukáže, jak se jim daří řešit jeden z největších problémů současné myslivosti – škody působené zvěří. Hledají společnou řeč a domluvu mezi sedláky a myslivci, vycházejí ze zkušeností obou stran.

Kamzíci byli do Jeseníků dovezeni ze svého vysokohorského alpského domova v roce 1913. Nebylo to snadné, ale kamzíkům se nakonec v jesenické přírodě dobře dařilo. Až do 90. let minulého století, kdy vyvstal tlak na jejich likvidaci. Občanské sdružení Jesenický kamzík dovedlo svůj boj za kamzíky až do parlamentu a nakonec zvítězilo.

Často se říká, že myslivec bez psa je poloviční myslivec. V myslivecké praxi totiž opravdu nastávají situace, kdy by byl myslivec bez psa doslova ztracený. To potvrzuje Radek Hasenöhrl, který s barvářem Cesarem dohledal v Doupovských horách na severozápadě Čech desítky kusů postřelené zvěře.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 ST HD