Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Pozor na nemoc! Zvěř nikdo nehlídá, čím se živí, ani ji ve volné přírodě necpe všelijakými preparáty. Z toho vyplývá výjimečná hodnota zvěřiny jako kvalitní potraviny, ale také určité riziko napadení zvěře některou z chorob nebezpečných i pro člověka. Proto se provádí například povinné vyšetření divočáků na trichinelu, ale oněch úskalí je víc. Jakých – a jak se před nimi bránit, to bylo téma pro profesora Ivo Pavlíka z Výzkumného ústavu veterinárního lékařství v Brně.

Zubři v Čechách. Když jsme s kamerou navštívili zubří oboru nedaleko Topolčianek, padla tam slova o tom, že se jedná o jediný hojnější výskyt zubra na území bývalého Československa. Ale to už neplatí! V polovině ledna byla z Polska dovezena do obory Židlov nedaleko Ralska (Vojenské lesy a statky ČR, divize Mimoň) pětičlenná tlupa zubrů. Pokud se v novém prostředí dobře aklimatizují, budou tvořit základ budoucího chovného stáda.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 ST