Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Angličtí ohaři. Pointer, gordonsetr, anglický setr, irský setr. Tak si pamatujeme od zkoušek výčet základních plemen ohařů britských ostrovů. Jejich zástupce můžeme potkávat i na našich honech, i když v poslední době asi méně často oproti kontinentálním druhům ohařů. Ovšem v minulých letech u nás naopak vzrostl počet jedinců vzácnějšího červenobílého irského setra (běžně potkáváme spíše červeného), kterému se budeme v dalším díle cyklu určeném představování jednotlivých druhů loveckých psů věnovat obzvlášť.

Obora Sedlice. Obornictví je obor, který byl vždy, už od středověku, chloubou naší myslivosti a platí to i nadále. Významné místo mezi našimi historicky nejznámějšími oborami zaujímá Obora Sedlice na Vodňansku. S rozlohou 255 hektarů a prvními zmínkami už z 18. století je proslulá především kvalitním chovem černé zvěře. Také právě v ní byl uloven kňour s nejhodnotnějšími zbraněmi v naší republice. Zajímavostí je i zdejší Myslivecká síň.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 ST